16.09.20

Začarovaný kruh pred Štátnym divadlom

Foto: Veronika Janušková

O podstavci, ktorý je pozostatkom tzv. „miléniových“ hodín, sme po prvý raz písali v našom denníku v novembri 2018.

Digitálna veža z názvom Stĺp času ukazovala údaje o počasí, dátum a propagovala mestské kultúrne akcie. Prešli skoro dva roky a masívny kovovo-betónový kruh, ktorý po nich zostal, je iba nástrahou pre chodcov, ktorí sa na ňom potkýnajú.

Mesto podľa vtedajšieho hovorcu chcelo na tomto mieste umiestniť nový pútač. Nestalo sa.... 

Foto: estranky.sk
Foto: estranky.sk

reklamná správa

V Košiciach teraz s bonusom až do 27%!

Pozrite si špeciálnu ponuku skladových vozidiel Audi v Moris Slovakia.

Zistite viac
 

Priestor okolo kruhového podstavca má v prenájme Štátne divadlo od mesta Košice. „Na základe súhlasu mesta a ďalších príslušných orgánov prebiehajú v súčasnej dobe zákonom stanovené procesy, výsledkom ktorých bude výstavba reklamnej stavby, ktorá prekryje spomínanú problémovú plochu,“ uviedol pre KOŠICE:DNES hovorca divadla Svjatoslav Dohovič.

Z vyjadrenia mesta sme sa dozvedeli, že už v roku 2014 tento podstavec mesto vyradilo zo svojho majetku a mal byť odstránený.

„Vzhľadom na to, že v tom čase malo Štátne divadlo v Košiciach záujem prevziať ho do prenájmu, resp. odkúpiť a využívať ho za účelom informovania o podujatiach a predstaveniach, mesto objekt neodstránilo. Pri najbližšom stretnutí vedenia mesta a Štátneho divadla sa budeme zaoberať aj touto vecou a na základe toho rozhodneme, či sa tento zámer dotiahne do konca alebo pristúpime k odstráneniu objektu,“ povedal pre náš denník hovorca mesta Vladimír Fabian.


Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

Absolventi v praxi

Prví úspešní absolventi odboru technik vodár vodohospodár doplnili rady vodárov.

Zistite viac
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím