09.10.18

Základná škola Staničná oslavuje výročie

foto: Veronika Janušková

Základná škola Staničná, ktorú pamätníci poznajú pod názvom Revolučná, oslavuje už 55 rokov. Prví žiaci zasadli do jej lavíc 1. septembra 1963. 

V súčasnosti ju navštevuje vyše osemsto školákov, čo je najvyšší počet zo všetkých ZŠ v meste. Včerajšia slávnostná akadémia v Štátnom divadle patrila súčasným aj bývalým pedagógom i absolventom. 

Oslavy výročia školy prebiehali v priestoroch Štátneho divadla Košice. foto: Veronika Janušková
Oslavy výročia školy prebiehali v priestoroch Štátneho divadla Košice. foto: Veronika Janušková

„Teší ma obrovské nadšenie učiteľov, zapájame sa do mnohých projektov doma aj v zahraničí, snažíme sa o zážitkové učenie a neustále modernizujeme triedy o najnovšie informačné technológie,“ uviedla riaditeľka ZŠ Staničná Eva Pillárová. Zdôraznila, že už od školského roka 1973/74 sa škola profiluje ako jazyková. Začalo sa s anglickým a ruským jazykom, neskôr pribudol nemecký a francúzsky jazyk. 

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Školu navštevovali aj známe tváre. Patrí medzi nich hudobný skladateľ a pedagóg Norbert Bodnár, ktorý vytvoril viacero muzikálov, symfónií aj komorných diel. Lavice v nej dral aj súčasný poradca prezidenta a bývalý predseda Ústavného súdu Ján Mazák, tanečníčka Marieta Plačková či hokejista Jiří Bicek.

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Čítajte viac: skolstvo

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím