23.04.19

Zázrak na Sídlisku Nad jazerom

foto: Veronika Janušková

Smutný bol pohľad na zhorené automobily na Družicovej ulici. Keď sme sa boli na miesto pozrieť, objavili sme podozrivý súkromný pozemok.

Medzi garážami ktosi namaľoval červené čiary a na stenu pripevnil tabuľku NEPARKOVAŤ - Súkromný pozemok a z druhej strany varovanie - NEPARKOVAŤ - Budete odtiahnutý. Na Miestnom úrade Nad jazerom sme sa informovali, či má niekto tento pozemok odkúpený. Starostke Lenke Kovačevičovej sme poslali dôkazové fotografie aj so zaparkovaným citroënom. 

reklamná správa

Na odpoveď sme čakali šesť pracovných dní. A čo sme sa dozvedeli? „Kontrolnou činnosťou bolo zistené, že v danom území sa už nenachádzajú žiadne značenia,“ uviedla v e-maile starostka.

Takto bol označený „súkromný“ pozemok počas našej návštevy. foto: veja
Takto bol označený „súkromný“ pozemok počas našej návštevy. foto: veja
Dôkazová fotografia od starostky. Auto stojí, tabuľky sú preč...  foto: mč nad jazerom
Dôkazová fotografia od starostky. Auto stojí, tabuľky sú preč... foto: mč nad jazerom

Nuž, záhady sa dejú na tomto sídlisku. Pozemok patrí štátu, niekto si na ňom vytýči „svoj“ pozemok, a ak naň upozorníme, zrazu sa zo súkromného stane štátne... Určite sa tam pôjdeme pozrieť, či sa po čase opäť nestal nejaký zázrak.

reklamná správa

Čítajte viac: parkovanie pozemky

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím