25.06.20

Železnice spúšťajú medzištátnu dopravu s Poľskom

ilustračné foto: TASR

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na základe uvoľnenia opatrení spúšťa od piatka (26. 6.) medzištátnu dopravu s Poľskom. Zároveň budú medzi Slovenskom a Českom jazdiť ďalšie vlaky.

Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

V rámci medzištátnej dopravy do Poľska s tranzitom cez Česko sú vlaky EuroCity (EC) na linke Budapešť – Bratislava – Bohumín – Varšava – Terespol vedené už od 22. júna. Až do odvolania je však nutný mimoriadny prestup do náhradnej súpravy v železničnej stanici Bohumín.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Ako budú premávať? 

Vlaky na linke Žilina – Gdynia budú premávať podľa aktuálneho grafikonu vlakovej dopravy od 26./27. júna a od 27./28. júna. Všetky osobné vlaky na linke Žilina – Čadca – Zwardoň budú premávať podľa aktuálneho grafikonu od piatka. Osobný vlak, ktorý zo Žiliny štartuje o 22.48 hod., je vedený už vo štvrtok.

Na linke Poprad-Tatry – Kežmarok – Plaveč – Muszyna budú všetky regionálne rýchliky premávať podľa aktuálneho grafikonu od 27. júna. Vlaky budú vedené počas sobôt a nedieľ do 6. septembra.

Všetky osobné vlaky na linke Medzilaborce – Lupków – Sanok – (Rzeszow) budú premávať podľa aktuálneho grafikonu vlakovej dopravy od piatka. Vlaky budú vedené počas piatkov, sobôt a nedieľ do 6. septembra.

V prípade medzištátnej dopravy s Maďarskom môžu podľa Kováča nastať zmeny alebo odklad pri plánovanom obnovení medzištátnej dopravy. Dôvodom je mimoriadna situácia na trati dopravcu MÁV, ide o zosun svahu na trať vplyvom povodne. Pôvodne sa predpokladalo spustenie dopravy k 1. júlu.

reklamná správa

Jedinečný gastronomický zážitok!

Skvelá ázijská kuchyňa. Jedlá z tých najkvalitnejších surovín nájdete v Koshi Sushi

Zistite viac

Do Česka pôjdu ďalšie vlaky 

Medzištátna doprava medzi Slovenskom a Českom je takmer v plnom rozsahu obnovená od 8., respektíve 9. júna. Postupne budú zavedené aj ďalšie vlaky. Napríklad vlak railjet bude od 30. júna premávať na trase Praha – Bratislava. V opačnom smere bude vlak jazdiť od 1. júla. V najbližších dňoch začnú premávať aj vlaky EuroNight (EN) medzi Prahou a Humenným.

V rámci vnútroštátnej dopravy bude od 28. júna regionálny rýchlik vedený v celej trase Košice – Bratislava. Zároveň bude na trati medzi Košicami a Bratislavou od 1. júla vedený autovozeň. Ten zatiaľ na trati Humenné – Bratislava vedený nebude.

(TASR)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím