27.07.18

Žena: Napadol ma inšpektor práce

foto: Veronika Janušková
Rokytka
Roman Rokytka
zástupca šéfredaktora
Zdieľať:

Minulý týždeň sa v priestoroch firmy na košickom Sídlisku KVP odohral incident, ktorého účastníkom bol štátny zamestnanec.

Dnes už bývalá zamestnankyňa spoločnosti, ktorá prevádzkuje nechtový eshop, tvrdí, že ju pri výkone svojej funkcie napadol inšpektor z Inšpektorátu práce Košice. Na pracovisku na Denešovej ulici kontroloval nelegálne zamestnávanie. 

Gabriella Salvet opisuje, že inšpektor si po vstupe do miestnosti vypýtal od nej občiansky preukaz a následne zistil, že nie je v zozname zamestnancov firmy prihlásených do Sociálnej poisťovne. Trvalý pracovný pomer jej vznikol vo firme len deň predtým.

reklamná správa

Nechajte sa obslúžiť z pohodlia vašich domov

Až k vašim dverám vám doručíme hygienicky pripravované jedlá z kvalitných a zdravých surovín.

Zistite viac

Musela ísť do šatne  

Zamestnanec inšpektorátu ju vyzval, aby išla za ním a podľa Salvet trval na tom, že záznam nespíšu na stole v kancelárii, ale v zadnej miestnosti firmy, ktorá slúži ako šatňa. Žena hovorí, že keď od neho žiadala kópiu protokolu, inšpektor jej povedal, že ju dostane, keď dokument podpíše. Konflikt vznikol, keď záznam podpísala a išla s ním ku kopírovaciemu stroju.

„Vytrhol mi ho z rúk. Niekoľkokrát som ho žiadala, aby mi papier dal, že mi sľúbil, že si ho môžem prefotiť. Keď som mu papier vzala z rúk, zaútočil na mňa nielen verbálne, ale aj fyzicky. Pri zápasení som pokrčila papier do dlane. On ma násilne držal, silne mi mliaždil ruku a nechcel ma pustiť, aj keď som ho žiadala nech ma pustí, lebo ma to veľmi bolí. Jeho sila sa stupňovala,“ uviedla do trestného oznámenia, ktoré ešte v ten deň podala na obvodné policajné oddelenie na KVP.

reklamná správa

MESTO KOŠICE INFORMUJE O OBMEDZENIACH

VIAC INFO: CALL centrum 6419 100 a pomoc@kosice.sk

Zistite viac

Lekárka: Ľahký úraz  

Políciu na miesto zavolala jedna z kolegýň Salvet. Hliadka jej odporučila, aby išla na lekárske ošetrenie. V zázname z oddelenia urgentného príjmu univerzitnej nemocnice sa uvádza, že utrpela „pomliaždenie a natiahnutie ľavého zápästia,“ čo lekárka vyhodnotila ako ľahký úraz s dobou liečenia do siedmich dní.

„Chcela som len kópiu, lebo písal nečitateľne a aj som nevedela, čo dal na papier. Nečakala som, že sa to takto zvrtne. Nedovolil, aby bola pri spisovaní záznamu moja vedúca ani žiaden iný svedok. Čudné bola aj to, že na kontrolu prišiel sám,“ hovorí Salvet.

Podľa nej sú vo firme kamerové záznamy, z ktorých je napadnutie evidentné. Polícia by ich mala mať k dispozícii.

Gabriella Salvet na sociálnej sieti Facebook. foto: Facebook Gabriella Salvet
Gabriella Salvet na sociálnej sieti Facebook. foto: Facebook Gabriella Salvet

reklamná správa

Nadriadený sa nevyjadruje

Inšpektorát práce Košice uviedol, že jeho hlavný inšpektor Ondrej Ficeri je o incidente informovaný. „Do ukončenia vyšetrovania tak zo strany inšpektorátu práce, ako aj polície, sa k tejto veci nebudeme vyjadrovať,“ odpísala hovorkyňa Veronika Cicmanová . 

Polícia trestné oznámenie preveruje ako podozrenie z trestného činu ublíženia na zdraví.

Potýčka s inšpektorom práce nebola pre Salvet minulý týždeň jedinou nepríjemnou udalosťou. Po incidente bola dva dni v domácom liečení a po návrate do práce sa dozvedela, že vo firme končí.

Zamestnávateľ s ňou skončil pracovný pomer v skúšobnej dobe bez uvedenia dôvodu. S majiteľom a konateľom firmy sa denníku KOŠICE:DNES vo štvrtok 26. júla nepodarilo spojiť.

Čítajte viac: utok krimi

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím