30.05.19

Žihadielko na KVP

Foto: Veronika Janušková

Sídlisko KVP vyhralo začiatkom marca súťaž o výstavbu detského ihriska Žihadielko, ktorú pravidelne organizuje obchodný reťazec Lidl. V súčasnosti je už pripravené na sobotňajšie slávnostné otvorenie - na MDD. 

Na KVP otvoria vôbec prvé takéto ihrisko nielen v Košiciach, ale v celom Košickom kraji. Jeho výstavba stála 87-tisíc eur. Nachádza sa vedľa ZŠ Starozagorská, kde ešte do roku 2014 strašil skelet bývalej plavárne. 

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac
 

Príde aj riaditeľ

„Pravdepodobne zaznamenali našu eufóriu okolo súťaže a vidia tu aj marketingový potenciál. Preto na otvorenie príde generálny riaditeľ Lidlu a spoločnosť zabezpečí kompletné podujatie na Deň detí,“ uviedol starosta KVP Ladislav Lörinc. 

Slávnostné otvorenie ihriska začne o 10. hod. Nasledovať bude zábavný program pre deti, divadielko, prednášky a príde aj maskot - včielka Maja. Nebude chýbať tombola, cukrová vata, trampolína, maľovanie na tvár, skákací hrad, súťaže či tvorivé dielne. 

Blata toľko nebude 

Plocha v okolí ihriska nevyzerá po zemných prácach a daždivom počasí veľmi vábne, no Lörinc si z toho ťažkú hlavu nerobí: „Počasiu nerozkážeme a blato patrí takisto k životu, nebuďme precitlivení. V piatok a v sobotu by už malo byť dobré počasie, preto verím, že toho blata až toľko nebude.“ Úpravu okolia plánujú neskôr.

Okolie v súčasnosti nevyzerá veľmi vábne. Upravia ho po otvorení. Foto: Veronika Janušková
Okolie v súčasnosti nevyzerá veľmi vábne. Upravia ho po otvorení. Foto: Veronika Janušková
Pod kamerami 
Súťaž trvala štyri týždne a sprevádzala ju intenzívna kampaň občanov, rôznych firiem a organizácií. Mestská časť získala vyše 400-tisíc online hlasov od 15 865 hlasujúcich. Do výzvy sa vtedy zapojili aj sídliská Ťahanovce a Furča, ale neúspešne. Miesto bude monitorované kamerovým systémom, aby sa zamedzilo vandalizmu, čo zaplatí samospráva z vlastných nákladov. Ihrisko je určené pre deti od 2 do 13 rokov. 

reklamná správa

OC Galéria oslavuje narodeniny, vy vyhrávate!

Vyhrajte úplne novú Škodu Scala

Zistite viac
 

Čítajte viac: kvp deti ihrisko

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím