07.08.16

Zlatú Idku chce oživiť súkromník

Rekreačné stredisko Hutných stavieb v Zlatej Idke sa v minulosti tešilo veľkej obľube. Generácie detí prežili nezabudnuteľné prázdniny v pionierskych táboroch či na lyžiarskych zájazdoch. Areál chátra už minimálne 12 rokov.   Rozbité okná, dvere, povyhadzovaný nábytok. Takto dnes vyzerá niekedy obľúbený areál letnej i zimnej rekreácie Zlatá Idka. Podľa plechoviek a fliaš od alkoholu je zjavné, že ho niektorí využívajú aj dnes, pravda, iným spôsobom.  

Pozemok už vlastní súkromník

Pozemok patril košickým Hutným stavbám, ktoré ho pred niekoľkými rokmi predali súkromnej firme AZI INVEST z Košíc. Tá chce investovať do obnovy. Podľa slov konateľa firmy Andreja Šimka je cieľom spoločnosti znovu oživiť zašlú slávu areálu. Mal by sa stať súčasťou lyžiarskeho strediska.  

Realizáciu komplikujú úrady

Termín, kedy sa zdevastované miesto stane opäť rekreačnou zónou, je zatiaľ v nedohľadne. „Svoje slovo má Úrad životného prostredia, keďže Kojšova hoľa je chránené vtáčie územie. Ďalšou komplikáciou je aj lokalita areálu, ktorá zasahuje do troch katastrálnych území a to Kojšov, Košice – okolie a Gelnica,“ uvádza Šimko. Kedy sa otvoria brány strediska nám konateľ firmy povedať nevedel, keďže všetko závisí od rýchlosti konania úradov. V súčasnosti vypratávajú interiér budov od starého nábytku, funkčný darujú charite.  
4
7
  Monika Kacejová Foto: tv:naša      

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím