01.02.17

Zo škôlky budú bytové domy

Ilustračné foto: shutterstock

Z opustenej budovy bývalej materskej školy na Sídlisku nad jazerom budú bytové domy. Košická firma Lago development tu v decembri urobila búracie práce a do konca roka by mala začať s výstavbou dvoch terasovitých bytových domov. V zámere, ktorý predložila úradom na posúdenie jeho vplyvov na životné prostredie, predpokladá náklady okolo šesť miliónov eur.  Polyfunkčný objekt s názvom Lago má vzniknúť na pozemku s výmerou vyše osemtisíc metrov štvorcových. Naplánovaných je v ňom sto bytových jednotiek. Dominantným prvkom budú balkóny a terasy s nadrozmernými kvetináčmi. V domoch budú aj kancelárske priestory.  Počíta sa aj s vybudovaním 92 vnútorných parkovacích miest a 49 vonkajších. Stavať by sa malo v dvoch etapách, ukončenie sa predpokladá v roku 2019.  Budova na Galaktickej ulici od roku 2007 neslúžila svojmu pôvodnému účelu. Postupne sa z nej stala ruina, ktorá sa stala obľúbeným miestom bezdomovcov.

Ilustračné foto: shutterstock
Vizualizácia: LaGO development

Čítajte viac: byvanie projekty

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím