12.03.18

Zomrel veľký lokálpatriot Ján Gašpar

foto: Jozef Jarošík
DNES
Zdieľať článok:

Mal v hlave i rozpracované neuveriteľné množstvo projektov, ktorými by potešil nielen obyvateľov nášho mesta. Aj vďaka jeho veľkorysosti môžeme na stránkach denníka KOŠICE:DNES uverejňovať dlhodobý seriál Premeny Košíc.

Autor a spoluautor monumentálneho prvého dielu Lexikónu Košičanov, prvej časti monografie Košice - pohľady do histórie mesta na starých pohľadniciach a množstva ďalších publikácií ich už nedokončí. Riaditeľ Štátnej vedeckej knižnice, jeden z najvýznamnejších znalcov histórie nášho mesta, Vysokých Tatier i celého východoslovenského regiónu, vášnivý zberateľ pohľadníc, milovník dejín turistiky, no predovšetkým veľký lokálpatriot Ján Gašpar nás v sobotu 10. marca 2018 o 15:40 hod. vo veku 64 rokov opustil. Posledná rozlúčka so zosnulým bude 16. marca 2018 o 11:00 hod. v obradnej sieni Krematória v Košiciach.

Česť Tvojej pamiatke, Janko!

(RED)

reklamná správa

Zbavte sa plastových kariet vo vašich penaženkách

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

Zistite viac

Čítajte viac: osobnosti

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím