03.06.19

Zranenia na cestách Košického kraja utrpeli minulý týždeň aj cyklisti

ilustračná foto: Veronika Janušková

Polícia pripomína, že so zlepšujúcim sa počasím je na cestách viac cyklistov aj motocyklistov, preto treba zvýšiť pozornosť.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová, počas uplynulého týždňa zaznamenali v kraji spolu 27 dopravných nehôd, pričom tri z nich boli s účasťou cyklistu. Vážne zranenia utrpela v sobotu (1. 6.) dopoludnia po zrážke s autom aj 36-ročná cyklistka.

„Podľa doterajších zistení žena viedla bicykel po chodníku v Košiciach na Toryskej ulici v smere k Triede SNP, pričom v úseku na Markušovej ulici na vyznačenom priechode pre cyklistov s bicyklom narazila do prednej časti vozidla zn. Škoda Fabia, ktoré od Markušovej ulice k Toryskej viedol 48-ročný vodič z Košíc,“ spresnila s tým, že polícia u oboch vylúčila požitie alkoholu. Presná príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac
 

Sledujte situáciu okolo auta

Polícia vodičom pripomína, aby si uvedomili, že na cestách je potrebné počítať aj s cyklistami. Pozornosť by mali zvýšiť najmä na miestach, kde je pravdepodobnosť ich výskytu. Týka sa to aj motocyklistov, ktorí sa zmestia aj tam, kde autá nie. „Preto je azda najdôležitejšie sledovať spätné zrkadlá a situáciu okolo auta. Rovnako opatrní by mali byť tiež chodci,“ dodala Mésarová. 

Cyklistov, ktorí sú spolu s chodcami najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky upozorňuje, že sú vodičmi nemotorového vozidla, a teda aj pre nich platia všetky povinnosti ako pre vodiča motorového vozidla, rovnako i pravidlá cestnej premávky. Pripomína im nosenie ochranných a reflexných prvkov.

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím