18.12.17

Sršni si s Novákmi body podelili

foto: Veronika Janušková

V najočakávanejšom zápase 11. kola vodnopólovej extraligy privítali v Košiciach hráči ŠK Hornets favorizované Nováky. V napínavom dueli s množstvom šancí sa zrodila remíza 7:7. 

Keďže v piatkovom zápase zdolali zverenci trénera Karola Bača mladšieho Topoľčany 27:0, patrí im v tabuľke delená prvá priečka. 

Sršni mali príležitosť posledným útokom rozhodnúť sobotňajší duel vo svoj prospech. Tréner Bačo mladší si vypýtal time out, po ktorom však jeho zverenci v bazéne zlyhali. 

Urobili opak  

„Vytvorili sme si dostatok šancí, teší ma, že sa chlapci za nepriaznivého stavu nevzdali a dokázali duel doviesť až k remíze. Mrzí ma však, že po vybratí oddychového času sme si niečo povedali, no hráči následne v bazéne urobili pravý opak. Stalo sa to aj pri poslednom útoku. To je pre mňa neprípustné, keďže sme mali šancu na víťazstvo,“ zhodnotil tréner.  

Košičania chcú v tejto sezóne po štyroch rokoch opäť dosiahnuť na majstrovskú trofej. V ceste im však stoja práve Nováky, v zápasoch s ktorými stratili Košičania doposiaľ jediné body v sezóne. 

reklamná správa

Taktická disciplína 

„V každom športe rozhoduje taktická disciplína. Snažím sa to hráčom vštepiť do hláv od začiatku sezóny. Nesmie sa nám stávať, že oddýchnutí a po time oute nezvládnu jednotlivé herné situácie. Ak chceme v Košiciach pomýšľať na titul, hráči sa musia naučiť maximálnej hernej disciplíne,“ pokračuje Bačo.   

Pre jeho zverencov to bol posledný extraligový, nie však súťažný zápas v tomto roku. Koncom decembra ich čaká pohárová výzva. Turnaj o Dunajský pohár odohrajú 29. a 30. decembra. Po novom roku sa káder stretne a začne sa pripravovať na najbližší zápas so Žilinou. 

Matúš Kozáček

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím