18.12.17

Sršni si s Novákmi body podelili

foto: Veronika Janušková

V najočakávanejšom zápase 11. kola vodnopólovej extraligy privítali v Košiciach hráči ŠK Hornets favorizované Nováky. V napínavom dueli s množstvom šancí sa zrodila remíza 7:7. 

Keďže v piatkovom zápase zdolali zverenci trénera Karola Bača mladšieho Topoľčany 27:0, patrí im v tabuľke delená prvá priečka. 

Sršni mali príležitosť posledným útokom rozhodnúť sobotňajší duel vo svoj prospech. Tréner Bačo mladší si vypýtal time out, po ktorom však jeho zverenci v bazéne zlyhali. 

Urobili opak  

„Vytvorili sme si dostatok šancí, teší ma, že sa chlapci za nepriaznivého stavu nevzdali a dokázali duel doviesť až k remíze. Mrzí ma však, že po vybratí oddychového času sme si niečo povedali, no hráči následne v bazéne urobili pravý opak. Stalo sa to aj pri poslednom útoku. To je pre mňa neprípustné, keďže sme mali šancu na víťazstvo,“ zhodnotil tréner.  

Košičania chcú v tejto sezóne po štyroch rokoch opäť dosiahnuť na majstrovskú trofej. V ceste im však stoja práve Nováky, v zápasoch s ktorými stratili Košičania doposiaľ jediné body v sezóne. 

reklamná správa

Cestujete? Žiaden stres, na stanici zoženiete všetko!

Prevádzky otvorené i počas sviatkov presvedčia o kvalite. Na stanici nakúpite aj na poslednú chvíľu.

Zistite viac

Taktická disciplína 

„V každom športe rozhoduje taktická disciplína. Snažím sa to hráčom vštepiť do hláv od začiatku sezóny. Nesmie sa nám stávať, že oddýchnutí a po time oute nezvládnu jednotlivé herné situácie. Ak chceme v Košiciach pomýšľať na titul, hráči sa musia naučiť maximálnej hernej disciplíne,“ pokračuje Bačo.   

Pre jeho zverencov to bol posledný extraligový, nie však súťažný zápas v tomto roku. Koncom decembra ich čaká pohárová výzva. Turnaj o Dunajský pohár odohrajú 29. a 30. decembra. Po novom roku sa káder stretne a začne sa pripravovať na najbližší zápas so Žilinou. 

Matúš Kozáček

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím