Chcete na Vianoce obdarovať niekoho, kto si to nemôže dovoliť? Poradíme vám, ako na to

Chcete na konci roka darovať niekomu lepší začiatok toho nového? Darovať peniaze môžete ľuďom v núdzi či už na Slovensku, v Afrike alebo v Ázii. Tieto organizácie sa postarajú o to, aby vaše peniaze poputovali tým, ktorí to skutočne potrebujú. Najmenší príspevok je v hodnote 3 eur a aj takáto, pre niekoho malá, suma, dokáže niekomu zlepšiť život.
Projekty Skutočný darček a Darček pre život pomáhajú ľuďom a najmä deťom v núdzi. Vy sami si však vyberáte, na čo konkrétne chcete prispieť. Všetky dary sú rozdelené do kategórií podľa ich využitia a viete si ich zoradiť aj podľa ceny. Navyše za takýto príspevok dostanete certifikát, aby ste si svoj dobrý skutok mohli kedykoľvek pripomenúť.
Darček pre život je projektom organizácie UNICEF. Jeho snahou je poslať 3 300 darčekov do konca roka 2021. Darčeky, ktoré môžete zakúpiť putujú do krajín, v ktorých UNICEF realizuje svoje programy, a kde práve v tejto chvíli deti v núdzi pomoc nevyhnutne potrebujú.
Investovať môžete do vzdelania, hygieny, výživy, bezpečia či zdravia. Vďaka balíčku hygiena môžete napríklad zabezpečiť sady na pre menštruačnú hygienu. Z balíčka vzdelanie putujú deťom v Afrike zošity, ceruzky, školské batohy alebo dokonca aj rádio. Balíčky zdravie môžu napríklad zabezpečiť deťom vakcíny proti obrne a osýpkam.

O projekte Skutočný darček a pomoci, ktorá zahŕňa aj slovenské deti sa dozviete na ďalšej strane.
Odporúčané články

V stredu 23. apríla počas slávnostného galavečera Košický samosprávny kraj (KSK) ocení viacero osobností. Oceňovanie sa uskutoční v Národnom divadle Košice a bude vysielané online na viacerých platformách a tiež na veľkoplošnej obrazovke pred divadlom.

Dnes bude na Slovensku slnečno, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota bude dosahovať 16 až 22 stupňov Celzia.

Európa sa môže ocitnúť vo vodnej kríze, kedy dostupnosť vody nebude samozrejmosťou. Vodárenská infraštruktúra v celej Európe, nielen na Slovensku, je zastaraná a vyžaduje si obrovské investície. Riešenie tejto situácie bez využitia inovatívnych foriem financovania, či zapojenia súkromného sektora nebude možné. A to zas nebude možné bez odpolitizovania témy a zreálnenia regulácie. Vyplynulo to z diskusie za okrúhlym stolom na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli venovanej European Water Resilience Strategy – EWRS (Európskej stratégii vodnej odolnosti). Tá sa prirodzene dotýka aj Slovenska.