PR 14.06.19

Košický McDonald´s oslavuje 20 rokov. Pozornosť venuje aj charite

foto: McDonald´s

K obľúbenosti reštaurácií McDonald´s prispieva vo veľkej miere príjemná, dalo by sa povedať, že rodinná atmosféra. Rodiny s deťmi sú tiež centrom pozornosti charitatívnych aktivít neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities (RMHC). Tá uľahčila a spríjemnila pobyt v nemocniciach tisíckam detským pacientom aj ich rodičom. 

RMHC je o pomoci detským pacientom – vo svete, aj u nás. Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities na Slovensku vznikla v roku 2003. Richard Boháč, riaditeľ neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities, vysvetľuje, na čo sa zameriava: „Naša činnosť sa orientuje najmä na revitalizáciu nemocničných izieb a spoločných priestorov pre choré detičky s rodičmi, v ktorých následne panuje pocit bezpečia a rodinná atmosféra. Významná časť finančných prostriedkov však ide aj na nákup zdravotníckych zariadení a vybavenia.“ Dodáva, že príjmy RMHC tvoria hlavne verejné zbierky do kasičiek v reštauráciách McDonald´s, predaj hranolčekov počas McHappy Day, príjem z 2 %, príjem z predaja charitatívnych pomocných ručičiek a predvianočných formičiek, ale aj príspevky priamo od spoločnosti McDonald´s, jej zamestnancov, ako aj externých darcov.  

V Košiciach je partnerom Detská fakultná nemocnica

Spoločnosť McDonald´s si zakladá na dodržiavaní zásad zodpovedného podnikania. Pomáhať chce dlhodobo lokálne všade tam, kde má svoje reštaurácie. V Košiciach preinvestovala RMHC v Detskej fakultnej nemocnici už viac ako 120-tisíc eur. Táto suma bola použitá na rekonštrukciu ORL oddelenia, vytvorenie detského ihriska v átriu nemocnice, ako aj na zakúpenie špičkového prístroja na diagnostiku detského sluchu. 

foto: McDonald´s
foto: McDonald´s

Príjemné prostredie pri liečbe veľmi pomáha 

Nemocničné prostredie je záťažou pre ktoréhokoľvek chorého človeka. V prípade dlhodobejších pobytov malých pacientov v nemocnici je o to dôležitejšie vytvoriť im príjemnú atmosféru, vhodné zázemie i možnosť pobytu spolu s rodičom. Práve preto vznikol v spolupráci s RMHC ambiciózny plán postupného zrekonštruovania priestorov herní a jedální v najväčšom zariadení pre detských pacientov na bratislavských Kramároch v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH). „Zrekonštruované sú už herne a jedálne na troch oddeleniach NÚDCH, no naše spoločné úsilie bude pokračovať. V pláne sú rekonštrukcie aj na zvyšných oddeleniach, pričom nezisková organizácia sa bude následne o tieto priestory aj naďalej starať a udržiavať ich. Pevne verím, že takéto projekty budeme môcť realizovať aj v ďalších detských nemocniciach na Slovensku. Košice sú druhým najväčším mestom na Slovensku a tiež dôležitou spádovou oblasťou pre detských pacientov nielen z mesta či kraja, ale veľkej časti Slovenska,“ dodáva Richard Boháč. 

Pomoc RMHC je možná len vďaka pomoci širokej verejnosti

Zlepšenie podmienok pobytu detí a ich rodičov na detských oddeleniach nemocníc je jednou z priorít neziskovej organizácie RMHC na Slovensku. Túto myšlienku podporuje aj mnoho známych osobností svojou účasťou na akciách McHappy Day, ktoré sa každoročne konajú v prevádzkach spoločnosti McDonald´s. Richard Boháč dopĺňa: „Sme vďační každému, kto príde náš McHappy Day dobrovoľne podporiť. Avšak najväčšia vďaka patrí vždy všetkým obyčajným ľuďom, ktorí prostredníctvom kúpy vybraných produktov umožňujú, aby sme naše smelé plány pre deti mohli  dotiahnuť do zdarného konca.“  Výťažok charitatívnej zbierky investujeme do vybraných projektov, ktoré RMHC realizuje v spolupráci s detskými oddeleniami slovenských nemocníc od Bratislavy, cez Banskú Bystricu, Žilinu až po Košice. Tento rok sa McHappy Day bude konať v utorok 26. novembra 2019 vo všetkých reštauráciách McDonald´s na Slovensku.

Míľniky činnosti RMHC v Košiciach

- 6. 5. 2011 Odovzdanie 5 nadštandardných izieb, spoločenskej miestnosti a jedálne Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach v hodnote 67 335 eur,
- 2012 zakúpený prístroj na zistenie poruchy sluchu novorodencov v hodnote 24 774 eur,
- 2014 Átrium DFNK  31 332 eur,
- celková výška 124 545 eur.

 

foto: McDonald´s, Veronika Janušková

Čítajte viac: charita pr

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím