Ľudia v španielskej dedine si nachádzajú v schránkach peniaze. Majú byť od neznámeho dobrodinca
Obyvateľov dedinky Villarramiel na severe Španielska prekvapil v ostatných dňoch poriadne neznámy darca, ktorý viacerým z nich do poštových schránok či pod dvere vhodil obálky s peniazmi. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.
Od minulej stredy dostalo podľa slov miestnej starostky Nurie Simónovej obálky s hotovosťou do 100 eur približne 15 ľudí.
Peniaze od dobrodinca
Dedinka má len čosi vyše 800 obyvateľov. Tí sa teraz snažia zistiť, prečo takéto dary dostali osoby, ktoré spolu zjavne nijako nesúvisia. Viaceré španielske médiá už neznámeho darcu titulovali ako Robina Hooda z Villarramielu.
[ad][/ad]„Všetci sme zmätení a v očakávaní, keďže nevieme, odkiaľ tieto peniaze pochádzajú, ani kto je tým dobrodincom… Nevieme, o čo ide,“ povedala Simónová.
Starostka ďalej uviedla, že niektorí z obyvateľov dostali finančné sumy len v obyčajných hnedých obálkach. Viacerí ďalší k nim však podľa jej slov mali priložené aj ďalšie poznámky, obsahujúce ich mená či presné adresy – prípadne frázy ako “princezná domácnosti”, doplnené obrázkom srdiečka.
„Vdova žijúca so svojím synom, páry s malými deťmi, staršie páry, bezdetné páry v strednom veku…“ dodala Simónová na margo rozličných adresátov, medzi ktorými tak podľa AFP neexistuje nijaké zjavné prepojenie.
Viacerí z tých, ktorí finančné dary dostali, zašli na políciu, prípadne do banky, aby to nahlásili, ale aj skontrolovali, či sú bankovky pravé – čo sa následne potvrdilo.
Polícia prípad vyšetrovať nezačala. Nikto si totiž dosiaľ nie je vedomý, že by v oblasti došlo k spáchaniu nejakého priestupku, respektíve že by peniaze mohli pochádzať z pochybných zdrojov, dodala starostka.
(TASR, SŠ)
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Tento tradičný recept na pečeného králika s cesnakovou omáčkou, špenátom a pečenými zemiakmi kombinuje jemné, šťavnaté mäso so sviežimi prílohami a výraznou cesnakovou chuťou. Ide o klasické slovenské jedlo, ktoré je skvelou voľbou na slávnostný obed alebo rodinné stretnutie.
Každoročne vznikne na Slovensku približne 200 požiarov spôsobených nepozornosťou pri varení alebo zlým technickým stavom kuchynských spotrebičov. K 31. októbru tohto roku evidovali hasiči už 147 takýchto udalostí, pričom v desiatich percentách prípadov došlo aj k zraneniu.
Na Slovensku i vo svete si rímskokatolícka cirkev 1. novembra pripomína prikázaný sviatok Všetkých svätých, zatiaľ čo 2. november je venovaný Pamiatke zosnulých, známej ako Dušičky. Počas týchto dní ľudia tradične navštevujú cintoríny, zapaľujú sviečky a zdobia hroby svojich blízkych. Spomienka na tých, ktorí už nie sú medzi nami, má korene hlboko v histórii a je spojená s dávnymi rituálmi i kresťanskou nádejou na vzkriesenie.