12.07.18

Medveď prehral s kontajnerom

foto: Iveta Vaculová

Medveď Žabo sa dnes k chutným lahôdkam nedostal. V zoologickej záhrade totiž testovali špeciálny kontajner.

Približne 350 kilogramov ťažký 21-ročný medveď mal od stredy hladovku. Do kontajnera mu dnes vložili med, salko, ovocie či sladké pečivo. Ihneď sa k nádobe vrhol, no dostať sa do nej bolo náročné. Žabovi sa to ani po viac ako hodine nepodarilo.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, zemiaky či zdravá farmárska kapusta. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

Netradičný železný rám  

Skonštruoval ho Maroš Voronič, michalovský podnikateľ. „Ide o bežnú nádobu. Odstránili sme z nej niektoré komponenty, na ktoré by sa mohol medveď postaviť, a demontovali štandardné veko. Namiesto toho je tam rovná plocha s otvorom, kde sa dá vhodiť približne 60 litrov veľké vrece s odpadom. Netradičný je najmä železný rám, do ktorého je kontajner vsunutý a ukotvený k zemi. Má ale navrchu rameno, ktoré vie človek otvoriť a potom sa dá kontajner vytiahnuť,“ vysvetlil systém Voronič a dodal, že pri výrobe myslel na to, aby sa dal použiť pri klasickom zvoze odpadu. 

 Napriek obrovskej snahe sa medveď Žabo k sladkým lahôdkam nedostal. foto: Iveta Vaculová
Napriek obrovskej snahe sa medveď Žabo k sladkým lahôdkam nedostal. foto: Iveta Vaculová

reklamná správa

OBSLÚŽIME VÁS DOMA!

Hygienicky pripravované a zabalené jedlá aj novinky z KOSHI SUSHI Vám donesieme až domov.

Zistite viac

Lepšia verzia 

Podobné Voroničove kontajnery už rok fungujú v Tatrách, toto je vylepšená verzia. „Špecifický je rám z kovu, ktorý sa dá ťažko prepíliť,“ poznamenal Voronič. Spomenul, že mestá by nemuseli investovať tisíce eur, keďže by im stačil pôvodný kontajner, na ktorý by sa potom primontovala špeciálna konštrukcia. „Zostava môže stáť aj s montážou okolo 400 eur. Test je pre nás o to zaujímavejší, že ide o 350 kilogramov ťažkého medveďa, v Tatrách ku kontajnerom chodia také, ktoré vážia od 100 do 150 kilogramov.“Foto: Iveta Vaculova

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím