Na sídlisku Dargovských hrdinov nájdete spomienku na Miroslava Žbirku

Minulý mesiac spoločnosť zasiahla smutná správa o odchode známeho speváka Mekyho Žbirku vo veku 69 rokov. Košický umelec Erik Dee, vystupujúci pod umeleckým menom OAR, premenil starý múr na umelecké dielo.
Grafity dielo sa nachádza na múroch furčianského mosta blízko Pošty 22. Okrem neho sú tam aj ďalšie grafity od tohto umelca. Ako napríklad lávová lampa alebo anjelské krídla.

Na múre je nasprejovaný aj útržok z textu piesne “Dvaja”, ktorú Meky spieval vo filme Neberte nám princeznú, kde hral spolu s Marikou Gombitovou, konkrétne táto časť:
“Nech je to tu, či tam
Láska nás jemne spája
Viac k tomu nedodám.“
Mekyho grafit nie je autorove prvé spomienkové dielo na zosnulého. Už v lete po odchode obľúbeného komika Milana Lasicu sa rozhodol ho zvečniť na rovnakom mieste pod mostom.

(SS)
Odporúčané články

Dovolenková sezóna je v plnom prúde, no okrem zážitkov a suvenírov si z dovolenky môžeme priniesť aj nebezpečné parazity, ktoré spôsobujú vážne zdravotné komplikácie. Nedávny tragický prípad 11-ročného chlapca, ktorý sa na Slovensku nakazil nebezpečnou amébou, pripomína, že parazitné ochorenia nie sú problémom len v exotických destináciách.

Dnes 5. júla si Slovensko každoročne pripomína príchod solúnskych bratov Konštantína (neskôr Cyrila) a Metoda na územie Veľkej Moravy. Ich misia v roku 863 sa stala základom nielen duchovného, ale aj kultúrneho a vzdelanostného rozvoja slovanských národov.

Deti čakajú letné prázdniny, počas ktorých často trávia čas bez dozoru rodičov. Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) preto upozorňuje na riziká v online prostredí a prináša rady, ako deti chrániť pred nevhodným obsahom, podvodmi či online predátormi.