13.07.18

Nadšenci histórie obdivovali prezidentský vlak

foto: Veronika Janušková

Prezidentský vlak prilákal na železničnú stanicu stovky fanúšikov, ktorí si nenechali ujsť jedinečnú technickú pamiatku. Do metropoly východu prišiel síce už včera podvečer, kedy sa ho dalo prezrieť iba hodinu, no dnes bol pre verejnosť prístupný počas celého dňa a zábudlivci ešte majú čas do 18. hodiny.

Do Košíc prišili salónne vozne, v ktorých sa viezli viacerí prezidenti, či už Tomáš Garrigue Masaryk, Ludvík Svoboda, Gustáv Husák, ale aj generálny tajomník vtedajšej
komunistickej strany Alexander Dubček, ktorý sa v ňom v roku 1968 stretol v Čiernej nad Tisou s Leonidom Brežnevom.

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

V jednom z vagónov bolo aj „múzeum na kolesách“ kde stál rad, ktorý si chcel pozrieť železničiarske zaujímavosti. Prezidentský vlak priviezol do Košíc parný rušeň Zelený Anton. Ten je aj pripomienkou na 100. výročie vzniku prvej Československej republiky (ČSR).

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Historický Prezidentský vlak príde aj do Košíc

Viac k téme

08.07.18
Historický Prezidentský vlak príde aj do Košíc

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím