PR 10.11.17

Pískacie tričká sú späť

foto: Veronika Janušková

Pamätáte sa na pískacie tričká, aké nosili deti v období socializmu? Staršej generácii tričko s autíčkom, rozprávkovou postavičkou či zvieratkom, ktoré po stlačení vydávalo pískací zvuk, asi nemusíme predstavovať.   

Zohnať sa dali len v Tuzexe a komu to na pieskovisku pískalo, ten bol najväčší frajer. Ak ste si práve nostalgicky zaspomínali, možno vás poteší, že milý kúsok oblečenia je opäť v móde. 

Na rozdiel od minulosti už nie je nedostupný, preto ak ste pískacie tričko nemohli v 90. rokoch dopriať svojim potomkom, dnes ním môžete potešiť vnúčatá. 

foto: Pískacie tričká
foto: Pískacie tričká

Nielen pre deti 

Nápadité oblečenie našťastie už nie je iba výsadou detí. Po originálnych a hravých kúskoch čoraz viac siahajú aj zástupcovia strednej generácie. Dobrou správou je, že sú dostupné už aj v Košiciach. Novootvorená predajňa na Alžbetinej ulici ponúka okrem pískacích tričiek aj šaty, tielka, sukne a domáce oblečenie. 

S myšlienkou oprášiť hit spred dvadsiatich rokov prišla Silvia Némethová. Aj ona po tričku s pískacou nášivkou v detstve márne túžila. Už ako dospelá ho chcela pre svoje deti, ale žiadny výrobca detského oblečenia takéto tričká neponúkal. Rozhodla sa preto vyrobiť si jedno sama. 

Za obeť padla detská zvuková knižka, ktorej pískacie zariadenie umiestnila pod nášivku. Tričko zhotovené pre staršiu dcéru malo úspech, a tak Némethová využila dieru na trhu a začala s výrobou vo veľkom. Dnes prevádzkuje tri kamenné predajne a zamestnáva takmer dvadsať ľudí. 

Prvými boli herci  

Zaujímavosťou je, že medzi jej prvých zákazníkov patrili herci Robo Roth a Juraj Kemka. Pruhovaným tričkám urobili v čase, keď šila pani Némethová ešte len doma, takú reklamu, že nestíhala vybavovať objednávky. Značka Pískacie sa odvtedy teší čoraz väčšej obľube. 

Oblečenie šijú ručne z materiálov od lokálnych dodávateľov, čo tovaru dodáva punc kvalitných slovenských výrobkov. Na výber je niekoľko strihov, vzorov látok aj pískacích motívov. Zákazník si môže namixovať dizajn, ktorý mu najviac vyhovuje. 

„Aktuálne sú veľmi žiadané dámske a detské šaty. K najobľúbenejším vzorom patria prúžky,“ hovorí autorka úspešnej značky. 

Herci Robo Roth a Juraj Kemka v pískacích tričkách.
Herci Robo Roth a Juraj Kemka v pískacích tričkách. zdroj: život
foto: piskacie
zdroj: život

Zladí sa celá rodina 

V týchto dňoch pripravujú nové motívy nášiviek na detský sortiment, ku ktorým ich inšpirovali zákazníci. Ponuka veľkostí od bábätiek po nadrozmerné prevedenia umožňuje, aby sa do rovnakého motívu mohla zladiť celá rodina.  Oblečenie s nápaditým a vtipným dizajnom je dobrý tip na originálny darček, ktorým potešíte všetky vekové kategórie. Ak sme vás inšpirovali a chcete sa do predajne Pískacie vybrať osobne, nájdete ju na Alžbetinej 22. V pracovné dni je otvorená od 10.00 – 18.00, v sobotu do 16. hodiny.

(ZK)
foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: nakupovanie moda

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím