12.01.18

Sneh uväznil turistov i cestujúcich

zdroj: TASR

Kým v Košiciach si zima oblieka skôr jarník a na najvyšších miestach v Tatrách napadalo za uplynulý deň asi tri centimetre snehu, v Japonsku a v Alpách dáva zimná pokrývka ľuďom poriadne zabrať. 

Zhruba 430 cestujúcich uviazlo túto noc pre husté sneženie vo vlaku v japonskej provincii Niigata na ostrove Honšú. Doprava je pre množstvo snehu obmedzená aj na ostrove Hokkaidó, kde v piatok zrušili vyše 40 vlakových spojení.  

reklamná správa

Tento týždeň sneh uväznil aj 13-tisíc turistov vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku Zermatt. Za 24 hodín ho napadalo viac ako meter. Návštevníci, ktorí pre výdatnú nádielku snehu uviazli v horskom stredisku, mali možnosť využiť na prepravu z hôr „letecký most“, ktorý zabezpečovali prenajaté vrtuľníky. 

Zdroj foto: TASR

(TASR, JH) 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím