07.04.16

VIDEO: Košičan vie dvetisíc desatinných miest čísla pí

Šimona Bučka naštartovalo podceňovanie zo strany učiteľky matematiky. Hovorila mu, že je priemerný, tak sa rozhodol prekonať rekord v znalosti Ludolfovho čísla pí. "Keď som videl, že rekord je tisíc a vedel som, že mám na to, tak som sa na to dal a dotiahol to až na 2-tisíc," povedal Šimon Bučko, študent I.A Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Košiciach. Dnes ovláda vyše 2-tisíc desatinných miest a hovorí, že by chcel pokračovať ešte o päťsto vyššie. Potom s tým asi skončí, pretože mu to berie veľa času a síl. Stačí mu, že bude zapísaný do Knihy slovenských rekordov. Okrem znalosti Ludolfovho čísla vyniká aj v skladaní Rubikovej kocky a reprezentuje Slovensko vo florbale. Sledujte video.     (SUL)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím