Vincent Lukáč očakáva nástup novej krvi do VÚC
Voľby do VÚC sa budú konať už túto sobotu. Účasť voličov v týchto voľbách nebýva vysoká. Pýtali sme známych Košičanov, či sa na nich zúčastnia.
Kecerová to považuje za povinnosť
Dlhoročná členka činohry Štátneho divadla v Košiciach Henrieta Kecerová voliť pôjde. Vraví, že ten, kto nevolí, nemá právo potom frfľať. „Podľa mňa je povinnosťou občana zúčastniť sa na voľbách. Človek je zodpovedný za to, čo sa deje v jeho kraji, pretože svojím hlasom prispieva k tomu, že môže niečo ovplyvniť. Keby som nešla voliť a potom by sa mi niečo nepáčilo, tak môžem nakričať len sama sebe.“
Lukáč chce v kraji novú krv
Hokejová legenda Vincent Lukáč takisto určite pôjde voliť, pretože si myslí, že Košický kraj potrebuje novú krv. „Záleží mi na Košiciach a našom kraji, takže voliť určite pôjdem. Veď to, čo sa tu deje v posledných rokoch, je tragédia. Treba už konečne zmenu. Nech nastúpi nová krv a nech to všetko vyčistí. A nech splní po voľbách to, čo teraz sľubuje.“
[ad][/ad]Okres neočakáva vysokú účasť
Známy košický muzikant a producent Tomáš Okres nevynecháva žiadne voľby. „Zúčastňujem sa na každých voľbách. Voľby do VÚC sú dôležité, lebo sa týkajú nášho každodenného života. Problémom je ale nečitateľnosť práce VÚC pre občanov. Aj preto neočakávam viac ako tridsaťpercentnú účasť.“
Himič voľby nevynecháva
Generálny riaditeľ Štátneho divadla Košice Peter Himič si váži možnosť voliť, veď nie všade ľudia môžu voliť slobodne. „Zúčastním sa, tak ako vždy doteraz. Ak si dobre spomínam, zúčastnil som sa vždy na všetkých voľbách po roku 1989. Považujem to za dôležité, aj keď chápem a neodcudzujem tých, ktorí sa rozhodnú inak. Dôležitosť tohto aktu vyplýva, podľa mňa, zo samotnej podstaty tohto demokratického inštitútu a do istej miery aj posilňuje vedomie, že sme súčasťou možnosti, ktorá nemusí byť taká samozrejmá. Jednoducho povedané: niekde inde na svete by veľmi chceli voliť slobodne a nemôžu. Ja si túto možnosť vážim. Napokon, tí, ktorí budú zvolení, rozhodujú o našich peniazoch a určujú smerovanie, v tomto prípade Košického kraja, na dlhé obdobie. Aj keď si to mnohí nepripúšťajú, určujú aj náladu komunity. Nezdá sa mi, že by to bolo málo.“
(NN)
Odporúčané články
Jahňacie ragú je jedlom, ktoré zaručene poteší chuťové poháriky každého gurmána. S jemne duseným mäsom, aromatickými bylinkami a bohatou omáčkou z červeného vína sa toto jedlo stáva ideálnou voľbou na slávnostný obed či večeru. Prinášame vám osvedčený recept, ktorý premení obyčajný deň na kulinársky zážitok.
Na Slovensku i vo svete si rímskokatolícka cirkev 1. novembra pripomína prikázaný sviatok Všetkých svätých, zatiaľ čo 2. november je venovaný Pamiatke zosnulých, známej ako Dušičky. Počas týchto dní ľudia tradične navštevujú cintoríny, zapaľujú sviečky a zdobia hroby svojich blízkych. Spomienka na tých, ktorí už nie sú medzi nami, má korene hlboko v histórii a je spojená s dávnymi rituálmi i kresťanskou nádejou na vzkriesenie.
Bryndza, slovenský národný poklad, sa stáva čoraz obľúbenejšou súčasťou modernej kuchyne. Recept na plnené šampiňóny s bryndzovým krémom a pažítkou predstavuje chutné spojenie tradičných chutí a jednoduchého, no elegantného občerstvenia, ktoré sa hodí na každú príležitosť.