13.07.18

Zemplínska šírava ožije vodnými adrenalínovými športmi

zdroj: ilustračná foto TASR

Za impulz, ktorý môže naznačiť smer rozširovania služieb poskytovaných návštevníkom Zemplínskej šíravy, považuje organizácia Košice Región Turizmus (KRT) podujatie Splash X Weekend, ktoré sa uskutoční už tento víkend od piatka do nedele (13. - 15. júla). 

Ako informovala organizácia KRT, ktorá podujatie zastrešuje, návštevníci si užijú napríklad jazdy na netradičných vodných strojoch aj plavby na jachte. „Nad Šíravou sa budú vznášať odvážlivci na flyboarde, s jetpackom, vyskúšať si môžu aj jetsurf či špecifickú vodnú atrakciu aquaskipper, ktorá ich nad hladinou udrží, iba ak na nej vydržia skackať,“ uvádza KRT. 

Foto: TASR
Foto: TASR

Pieskové kráľovstvo

Podľa slov výkonnej riaditeľky KRT Lenky Vargovej Jurkovej nejde len o zábavné víkendové podujatie. „Aj tohto roku máme v stredisku Kaluža celosezónnu atrakciu v podobe pieskových sôch. Chceli sme ale dať obľúbenej vodnej ploche nový impulz, ukázať, že môže mať mnohoraké využitie,“ povedala s tým, že práve tieto netradičné atrakcie, ktoré návštevníkov Šíravy čakajú pri Pieskovom kráľovstve, sú výbornou príležitosťou inšpirovať lokálnych hráčov v cestovnom ruchu k novým možnostiam v portfóliu ich služieb. „To v konečnom dôsledku povedie k zvyšovaniu návštevnosti tejto lokality a záujmu o ňu,“ povedala. 

Pripomenula tiež, že celé leto je na rovnakom mieste k dispozícii aj Active X Zone so zábavnými atrakciami, ako sú vodný futbal, lezecká stena, aqua-zorbing či airsoftová strelnica. Okrem iného budú počas akcie Splash X Weekend pre deti pripravené rôzne zábavné súťaže a v sobotu (14. 7.) medzi 15. až 18. hodinou aj animačné programy v Pieskovom kráľovstve. 

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

(TASR, JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím