11.05.19

Magnézium - užitočný doplnok nielen v tehotenstve

Ilustračné foto: pexels.com

Magnézium je minerálna látka, ktorá je mimoriadne dôležitá pre správne fungovanie nášho organizmu v rozličných a často aj sťažených situáciách. Ak ich teda chceme zvládnuť, mali by sme dbať na optimálnu hladinu magnézia v tele. Platí to predovšetkým pre budúce mamičky. 

Obdobie, kedy čakáme dieťatko je mimoriadne náročné pre naše telo a zároveň mimoriadne aj dôležité pre telo nášho malého potomka. Budúca mamička teda musí istý čas živiť dve telá. Preto v jej organizme dochádza k rýchlejšiemu úbytku dôležitých látok. Jedným z tých najdôležitejších je práve magnézium. Počas tehotenstva hladina magnézia klesá a preto netreba zanedbávať jeho dopĺňanie. Magnézium je pre vyvíjajúce sa dieťa dôležité najme pre budovanie nervovej sústavy, stavbu kostí a orgánov. Mamičke zas pomôže aj počas kŕčov alebo proti prípadnému stresu. 

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

Magnézium a kŕče 

A sme pri kŕčoch. Tie sú snáď povinnou jazdou, ktorú musí absolvovať takmer každá mamina. Sú o to nepríjemnejšie, o čo viac sa nám rastie bruško. Magnézium ako významný minerál sa podieľa na množstve životne dôležitých procesov v bunkách nášho organizmu. Zjednodušene povedané: magnézium môže pomôcť v prevencii a liečbe nielen predmenštruačnej migrény, hypertenzie, ale je veľmi užitočné aj na zmiernenie prejavov kŕčov. Je tiež dôležité pre správu funkciu ľudského tela z hľadiska bezproblémového fungovania i relaxácie svalov. 

Magnéziom proti stresu 

Počas tehotenstva zažívame záplavy rozličných pocitov a nálad. Od eufórie a nevysloviteľnej, neopísateľnej radosti z nášho vytúženého dieťatka – až po strach a obavy. Dokážem sa o svoje dieťa dobre postarať? Uchránim ho pred nebezpečným svetom? Bude zdravé? Tieto, hoci opodstatnené, no vždy prítonné obavy nás môžu priviesť až k rodičovskému strachu a stresu. Aj tu je jedným s pomocníkov práve magnézium. Preberá funkciu akéhosi neuroregulátora a pomáha tak lepšie zvládať stresové situácie. 

(TASR, SŠ)

reklamná správa

Jedinečný gastronomický zážitok!

Skvelá ázijská kuchyňa. Jedlá z tých najkvalitnejších surovín nájdete v Koshi Sushi

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím