PR 24.04.19

Viete ako si upraviť hmotnosť jednoducho, zdravo a bez jojo efektu?

Foto: pexels.com

Jar je okrem iného časom, kedy si uvedomujeme, že leto je už za rohom. A teda obdobie, v ktorom chceme vyzerať čo najlepšie. Čoskoro nám počasie dovolí trošku viac sa poodhaliť a určite sa chceme do letného oblečenia nielen „zmestiť“, ale sa aj dobre cítiť.

O svoje telo sa však musíme starať aj v prípade, že schudnúť nepotrebujeme alebo nám zopár kíl navyše nevadí. Chudnutie a udržiavanie si štíhlej postavy totiž zďaleka nie je len o estetickom výsledku a nelichotivom čísle, ktoré nám vyskočí na váhe. Nadváha má vplyv na celkové zdravie organizmu, takže ide v prvom rade o zdravie a o to, ako sa chceme a dokážeme o seba postarať.

foto: pexels
foto: pexels

Doplňte potrebné látky

Chudnutie na základe rôznych nezmyselných diét väčšinou nefunguje. Možno vám z váhy zmizne pár kíl, no vaše zdravie to zlepšiť nemusí. Síce si niečo odopierate, no zároveň nedopĺňate to, čo vaše telo nevyhnutne potrebuje.

Ideálnym a stále populárnejším riešením je program Metabolic Balance®. Je vyvinutý lekármi a slúži na redukciu hmotnosti, úpravu metabolizmu a celkovej podpory zdravia. Ide o výnimočný spôsob chudnutia. S vaším telom skutočne urobí zázraky, pretože sa oň dokonale postará. Jeho čaro nie je ukryté v žiadnych diétach, tabletkách ani výživových doplnkoch.

foto: pexels
foto: pexels

Vnútorná rovnováha

Tajomstvo je totiž ukryté v špeciálnom výbere potravín pre konkrétny organizmus. A teda to, čo platí pre jedného, nemusí platiť pre druhého. Každé telo je predsa iné. Metabolic Balance® spočíva v jedlách pripravených tak, aby rýchlo naštartovali vo vašom tele sériu pozitívnych zmien, ktoré sa navonok prejavia výrazným znížením hmotnosti a pominutím zdravotných ťažkostí,“ vyjadrila sa Jana Rozborilová, výživová poradkyňa pre program Metabolic Balance® z Medicínskeho centra zdravia a krásy Lineal.

Pri tomto chudnutí pozitívne zmeníte svoje stravovacie návyky tak, aby sa prispôsobili vášmu metabolizmu. Kilá idú dole bez únavného rozmýšľania, čo môžete zjesť a čo nie, a bez jojo efektu. „Celé tajomstvo je ukryté len v jednej jedinej veci, v znovuobnovení a stálom udržiavaní vnútornej rovnováhy. Nadváha je totiž výsledkom vzniku nerovnováhy buď v príjme a výdaji energie, v príjme živín, hormonálnej metabolickej nerovnováhy, alebo acidobázickej nerovnováhy,“ vysvetľuje Jana Rozborilová.

foto: pexels
foto: pexels

Na mieru ušitý plán stravovania

Dopracovať sa k pozitívnym zmenám môžete s týmto programom veľmi jednoducho. Stačí, ak si necháte urobiť rozbor svojej krvi. „Z laboratórnych výsledkov presne zistíme, ktoré nerovnováhy vám nedovolia schudnúť toľko kíl, koľko by ste chceli, a vystavíme jedálny plán ušitý presne vám na mieru. S jeho pomocou veľmi rýchlo a jednoducho vrátite telu to, čo mu chýba, a nastavíte svoje telo do režimu, v ktorom začne tuky samo spaľovať.“ V tele sa skrátka vytvorí metabolická rovnováha.

Po návšeteve odborníkov získate na mieru vypracovaný zoznam potravín, ktoré dodajú vášmu telu presne to, čo mu chýba, a naštartujú celý proces chudnutia. Rozhodujúcim kritériom pre výber potravín nie je obsah kalórií alebo podiel tuku, bielkovín a sacharidov, ale ich pôsobenie na látkovú premenu, teda aj na hormonálnu a enzymatickú produkciu. Spojené s tým je tiež posilnenie imunity.

foto: pexels
foto: pexels

Motivácia dosiahnuť cieľ

Samozrejme, dostanete aj presný návod na to, ako, kedy a ktoré potraviny použiť. Jesť budete jedlá pripravené tak, aby vám chutili a boli ste počas celého dňa v pohode.  Pre niektorých to môže byť zo začiatku veľká zmena, ale po krátkom čase zistíte, že prejsť si týmto programom nie je vôbec také náročné, ako meniť diéty každý rok. Prvé výsledky uvidíte veľmi rýchlo, čo určite posilní vašu vnútornú motiváciu dosiahnuť svoj cieľ. A čo je dôležitejšie, vďaka tomu sa naučíte, ako a ktoré potraviny kombinovať tak, aby ste si svoju hmotnosť po ukončení programu dokázali aj udržať.

Počas celého programu vás vedie výživový poradca, ktorý vám odborne pri programe poradí. Prečo je takýto poradca dôležitý? „Pretože pri úprave alebo zmene jedálnička potrebujeme mnoho informácií ohľadnom jedla, jeho kombinovania a načasovania. Znalosti z oblasti výživy je potrebné uviesť do praxe a zladiť ich s potrebami tela, celkovým zdravotným stavom, prípadne s každodenným pohybom. Verte, že aj zostavenie jedálneho plánu si vyžaduje odborníka,“ hovorí Jana Rozborilová výživová poradkyňa pre program Metabolic balance®.

Poradca je odborník, ktorý tieto poznatky má a vie klientovi dopomôcť k dosiahnutiu jeho cieľa. „Novinkou a výhodou nášho centra je aj psychologická podpora, ktorú mnohí z klientov pri chudnutí potrebujú. Veď koľkí z nás svoje problémy zajedáme či kompenzujeme sladkosťami? Častokrát sú problémy s nadváhou hlbšie ako si myslíme,“ dodáva Jana Rozborilová, ktorá je zároveň psychologičkou a momentálne psychoterapeutkou vo výcviku.

foto: pexels
foto: pexels

 

(SZ)

Čítajte viac: zdravie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím