PR 21.12.17

Výrazne schudol. Dnes pomáha k zdraviu iným

foto: hp

Zdravie sa nedá darovať. Niekedy však stačí zmeniť životný štýl. Začať od základov nebolo v Košiciach nikdy ľahšie než teraz.

Svojim blízkym zvykneme na Vianoce zaželať zdravie, šťastie a lásku. Tieto komponenty spokojného života sa nedajú kúpiť, ale my máme na to riešenie.

Žijeme rýchlo, v strese, často nemáme ani čas poriadne a kvalitne sa najesť. Preto je pre väčšinu z nás problematické naštartovať správnu životosprávu. Pritom to zďaleka neznamená držať diéty. Presvedčil nás o tom Milan Sopko, ktorý sa rozhodol zmeniť svoj život...

Zvládol aj triatlon

„Pred piatimi rokmi som vydával dcéru. Kupoval som si nový oblek a vypýtal si veľkosť košele, akú som mával aj v minulosti. Predavačka ma ale správne odhadla na väčšiu konfekčnú veľkosť. Uvedomil som si, že je na čase niečo so sebou robiť,“ hovorí. 

Naplno začal športovať, dokonca zvládol aj triatlon. Jeho život sa týmto radikálne zmenil. Začal byť so sebou jednoducho spokojný. 

Ako sa to všetko začalo? Stretol suseda, ktorý sa práve púšťal do stravovania podľa metabolic balance. Prvotná reakcia bola taká, ako asi každého z nás: „Len nejaká ďalšia nová diéta, čo nepomôže.“ 

V príjemne zariadenom prostredí vám bude zdravé stravovanie podľa metabolic balance chutiť.foto: hp
V príjemne zariadenom prostredí vám bude zdravé stravovanie podľa metabolic balance chutiť. foto: hp

Strava na mieru

„Keď som ho uvidel po dvoch týždňoch, ostal som prekvapený. Schudol a vyzeral vitálne. Sršala z neho energia,“ hovorí Sopko, ktorý sa na metódu dal aj so svojou manželkou. 

Metabolic balance je systém, ktorý spája kuchyňu s osobnostnými potrebami človeka. Je to individuálny jedálny plán zostavený na základe krvnej vzorky. Správna životospráva vyrovnane pôsobí na hormonálny systém. Vďaka stravovacím pravidlám priaznivo vplýva na hladinu inzulínu a nedochádza k vlčiemu hladu. 

Varil vo firme

Milan Sopko spočiatku varieval svojmu okoliu, ktoré dodržiavalo zásady metabolic balance. „V našej firme sa nazbieralo asi dvanásť zamestnancov, ktorí sa stravovali podľa metabolic balance. Nemal som problém pripraviť im chutný obed,“ spomína. Výsledky správnej životosprávy, ktoré badal na sebe aj na ľuďoch z okolia, ho presvedčili. 

V Košiciach otvoril reštauráciu HEPPiApple, aby mohol šíriť zásady zdravého stravovania. Sám ich stále dodržiava. „Jem trikrát do dňa. Každý chod obsahuje len jeden druh bielkoviny. Nemám preto na obed mäso so syrom. Po každom jedle konzumujem ovocie. Z toho raz denne jablko. V HEPPiApple ho podávame ako pozornosť k obedovému menu,“ dodáva s úsmevom.

Máte vo svojom okolí niekoho, kto by chcel zmeniť svoj životný štýl, ale nejde mu to? Treba začať od základov - raňajkami. Ak presvedčíte blízkeho na stravovanie podľa zásad metabolic balance, tak kameňom úrazu budú práve ony. Neprebratá myseľ nebude premýšľať nad jednou bielkovinou, ktorú má telo prijať. 

foto:hp
foto: hp

Darčekové poukážky

Pekným gestom bude pozvanie na raňajky do HEPPiApple restaurant na Letnej 42. Ráno začnete bez stresu a blízkeho povzbudíte do vytrvalosti pri zmene stravovacích návykov. „Nadbehne“ si tým zdravie na pár rokov.  

HEPPiApple ponúkajú okrem raňajkových menu aj možnosť vyskladať si ich podľa vašej chuti. Pri nabehnutí na zdravú životosprávu platí, že vo dvojici sa to lepšie ťahá. Začnite raňajkami v HEPPiApple aj vy. 

Darom na poslednú chvíľu môže byť darčeková poukážka do reštaurácie, fitness centra, aj na program metabolic balance. Neinvestujete len do zdravia blízkeho, ale utuží to aj vaše priateľstvo.

foto: hp
foto: hp

(EH)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím