05.04.17

„Okrem lásky sa venujem aj temným témam“

Foto: Vladimir Kasl

Dilemmu mnohí poznajú ako rockovú skupinu okolo autora hudby i textov Jána Spišáka, ktorý spieva, hrá na gitaru a violončelo. Na unplugged koncerte vo štvrtok v komornom prostredí pavilónu Papa v Kasárňach/Kulturparku sa líder formácie predstaví ako sólista.

V programe uvedie známejšie skladby kapely, ale aj intímnejšie kúsky zo svojej tvorby.  „Po rokoch som mal chuť vrátiť sa k svojim koreňom, keď som vystupoval s violončelom ešte ako dieťa. Upravil som piesne s dôrazom na výraz a zážitok, ale nie som žiadny barokový virtuóz. Snažím sa o vlastný štýl a zvuk, ktorý je pre Dilemmu charakteristický,” hovorí Spišák.   

Žiadna akustická verzia

Zahrá na elektrickej gitare. Namiesto ľúbivých tónov volí niekedy skôr psychedelickú zvukovú stenu. 

„Nič uhladené odo mňa nečakajte. Spievam niekedy dosť expresívne a okrem lásky sa venujem aj temným či politickým témam. Určite to nie je výchovný koncert pre základnú školu,” dodáva Spišák. Sériu týchto veľmi osobných koncertov otvoril minulý rok vystúpením vo väznici a pokračoval v Aténach, kde zožal úspech. Zaznie aj vo štvrtok 6. apríla o 19. hodine v Kasárňach/Kulturparku.

(MS)
Foto: Vladimir Kasl

Čítajte viac: koncert hudba

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím