14.11.17

Konečne vymenia „mŕtve“ infokiosky

foto: Veronika Janušková

Zdá sa, že dlhodobo nefunkčné infokiosky konečne ožijú. Mesto Košice, K 13 — Košické kultúrne centrá, KOŠICE — Turizmus, oblastná organizácia cestovného ruchu podpísali so spoločnosťou Antik Telecom Memorandum o vzájomnej spolupráci a podpore informačných aktivít. Týka sa prevádzky štyroch zariadení.

Mesto je vlastníkom časti pozemkov, na ktorých sa reklamné infokiosky nachádzajú. Zariadenia, ktoré by zvýšili informovanosť návštevníkov i občanov a zároveň slúžili ako nosiče reklamy, obstarali pred šiestimi rokmi za 66-tisíc eur v rámci projektu Podpora rozvoja cestovného ruchu v regióne prostredníctvom cezhraničnej spolupráce. Väčšinu času boli nefunkčné.

Ide o infokiosky, ktoré sú umiestnené na Hlavnej ulici v parku medzi historickou budovou Štátneho divadla a Dómom sv. Alžbety pri Štátnej vedeckej knižnici a v susedstve budovy Košického samosprávneho kraj. Štvrtý bol inštalovaný pri budove letiska, no už ho odinštalovali.

reklamná sprava

Toyota RAV4

Zmena perspektívy. Inovácie nového druhu.

Zistite viac

Spoločnosť Antik demontuje zvyšné tri a na vlastné náklady nainštaluje exteriérové informačné displeje v prevedení „antivandal” s riadením vnútornej teploty pre všetky ročné obdobia.

Infokiosky, ktoré dlhodobo nefungujú, sa stali terčom vandalov.foto: Veronika Janušková
Infokiosky, ktoré dlhodobo nefungujú, sa stali terčom vandalov. foto: Veronika Janušková

„K 13 deklaruje potrebu prezentovať spolu s Turizmom a mestom Košice prostredníctvom nových infokioskov svoju činnosť v objeme do 60 percent celkového času,“ píše sa v memorande podpísanom všetkými stranami koncom októbra. Zvyšný priestor bude patriť telekomunikačnej spoločnosti, ktorá tam bude ponúkať svoje služby.

Magistrát na prevádzkovanie služby z rozpočtu nevyčlení ani cent. „Antik na vlastné náklady zabezpečí a bude prevádzkovať pripojenie nových infokioskov na internet, vrátane elektrickej energie. Súčasne bude vykonávať správu a údržbu týchto infokioskov,“ uvádza sa v memorande, ktoré je dohodnuté na päť rokov. 

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím