Rúbal stromy na vlastnom pozemku! Je podozrivý z trestného činu
Muž na svojom pozemku bez povolenia vyrúbal stromy. Teraz je preto podozrivý zo spáchania trestného činu. Informovala o tom Mestská polícia Košice na sociálnej sieti Facebook.
K incidentu malo podľa dostupných informácií dôjsť v stredu (7. 9.) v popoludňajších hodinách, kedy príslušníci Mestskej polície mesta Košice zistili, že na jednom zo súkromných pozemkov dochádza k nepovolenému výrubu stromov. Stromy na svojom pozemku rúbal majiteľ vo veľkom, a to na ulici Stará Sečovská cesta v Košiciach.
“Majiteľ pozemku sa nevedel preukázať povolením na uvedený výrub, a tak vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania ochrany stromov a krov podľa § 306 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon,” uvádza Mestská polícia mesta Košice.
Príslušníci mestskej polície o tomto skutku informovali príslušníkov Policajného zboru Slovenskej republiky odboru environmentálnej kriminality, ktorí následne prišli na miesto činu. Prípad si po ich príchode, z podozrenia zo spáchania trestného činu proti životnému prostrediu, prevzali k ďalšej realizácii.
Majiteľ je podozrivý zo spáchania trestného činu, pretože aj napriek tomu, že stromy stoja na jeho vlastnom pozemku, výrub má svoje pravidlá. “Hoci ste majiteľom daného pozemku, pre dreviny na ňom rastúce platia isté pravidlá, ktoré upravuje zákon o ochrane prírody a krajiny č.543/2002 Z.z.,” vysvetľuje Mestská polícia mesta Košice.
(ZL)
Odporúčané články
Oznámil to na dnešnej tlačovej besede. Lörinc je v súčasnosti starostom mestskej časti Sídlisko KVP, rovnako je aj poslancom mestského zastupiteľstva v Košiciach a zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK). Donedávna pôsobil aj na poste vicežupana KSK, tejto funkcie sa ale vzdal začiatkom novembra.
Okrúhle číslo pol milióna vybavených cestujúcich sa na letisku Košice v roku 2023 podarilo dosiahnuť koncom septembra. Vlani to bolo 25. augusta a v tomto roku sa to podarilo ešte o niečo skôr, už 14. augusta. Košické letisko tak potvrdzuje kontinuálny trend výrazného nárastu dopytu po leteckej preprave. Za prvých sedem mesiacov roka vybavilo o 13 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Júl 2025 bol najsilnejším mesiacom v histórii letiska s vyše 132-tisíc vybavenými cestujúcimi.
Fluktuácia zamestnancov na Slovensku dosahuje v súčasnosti rekordné hodnoty, pričom priemerná ročná miera odchodov sa pohybuje medzi 14 až 16 %, zatiaľ čo za zdravú sa považuje 5 až 7 %. Podľa Asociácie personálnych agentúr Slovenska (APAS) za týmto trendom stojí kombinácia rýchlejšieho životného tempa, vyšších očakávaní od práce a lepšej dostupnosti pracovných príležitostí.

