Študenti UPJŠ organizujú zbierku pre deti
Knihy, spoločenské hry či farbičky poputujú malým onkologickým pacientom košickej Detskej fakultnej nemocnice. Prispieť môžete aj vy.
Študentská rada Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach organizuje Predvianočnú charitatívnu zbierku, ktorá je určená pre onkologické oddelenie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Knihy, spoločenské hry, farbičky, fixky, maľovanky a ďalšie drobnosti môžu záujemcovia priniesť do 9. decembra do označenej miestnosti na prízemí budovy Platón (bývalá gynekológia) v areáli Filozofickej fakulty UPJŠ na Moyzesovej 9.

V akcii je možné vidieť aj symboliku, keďže Detská fakultná nemocnica Košice v minulosti sídlila práve v priestoroch súčasného
kampusu Filozofickej fakulty. „Už pred začiatkom zbierky registrujeme veľký záujem darcov. Posielajú nám fotky, čo všetko majú pre deti pripravené a nás to veľmi teší a motivuje,“ netají radosť predsedníčka ŠR FF UPJŠ Petra Štefánová. Do zbierky prispel aj media house KOŠICE:DNES.
Foto: kac
Odporúčané články
Oddnes je časť parkovacích miest na Berlínskej ulici v košickej mestskej časti Sídlisko Ťahanovce spoplatnená. Ako informovala mestská časť na sociálnej sieti, k danému riešeniu dospeli po dlhoročných sporoch na základe dohody medzi mestskou časťou, mestom Košice a súkromným vlastníkom pozemkov, spoločnosťou MPV Družstvo.
Deň boja za slobodu a demokraciu ako štátny sviatok si 17. novembra pripomíname od roku 2001. Parlament 25. októbra 2001 schválil poslanecký návrh novely zákona o štátnych sviatkoch, pod ktorý sa podpísali poslanci SMK, KDH, DS a LDU. Dovtedy bol 17. november na Slovensku na rozdiel od Českej republiky len pamätným dňom.
Do redakcie nášho denníka prišiel postreh od čitateľa, ktorý si všimol, že na Strojárenskej ulici už nie je lavička Václava Havla. Pamätná tabuľa ostala, no stoličky so stolíkom sú preč. Takúto lavičku majú aj vo Washingtone, Dubline, Barcelone, Benátkach, Tel Avive aj Prahe, len z Košíc musela odísť na reparáciu do Čiech. Dôvodom bol vandalizmus.