Rezort financií uvoľnil temer 17 miliónov eur pre verejné vysoké školy
Ministerstvo financií SR uvoľnilo temer 17 miliónov eur pre verejné vysoké školy. Prostriedky sú určené na kompenzáciu zvyšujúcich sa cien energií. MF SR o tom informovalo v tlačovej správe.
Rezort vyhodnotil dostupné podklady a schválil žiadosť rezortu školstva, na uvoľnenie prostriedkov pre vysoké školy, nad rámec rozpočtu pre ne. Podporné opatrenie má pomôcť zaistiť fungovanie školstva aj počas energetickej krízy.
Ministerstvo už minulý týždeň uvoľnilo prostriedky pre regionálne školstvo. Išlo o sumu 30 miliónov eur, a teda celkove poskytli 47 miliónov eur, ktoré by mali pomôcť zachovať vyučovací proces počas krízy na základných, stredných i vysokých školách.
Zdroj: DSe, kl
Odporúčané články
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ v Košiciach slávnostne uviedol do prevádzky novovybudovanú časť národného superpočítača PERUN v Košiciach. Ide o jeden z najvýznamnejších projektov digitálnej modernizácie Slovenska, ktorý posunie krajinu medzi štáty s vysokovýkonnou výpočtovou infraštruktúrou európskej úrovne.
Ustanovuje základný úväzok novej kategórie pedagogických zamestnancov – kandidátov. Cieľom schváleného návrhu je aj vymedziť, že základný úväzok riaditeľa „manažéra“ sa neustanovuje.
Ide o dôsledok nedávneho nepriaznivého počasia. Ako Mestské lesy informovali, ide o lokalitu pri dobývacom priestore „KERKO“, mapku výskytu možno nájsť na sociálnej sieti.