Tento rok môžete využiť aj špeciálny spôsob hlasovania
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky informovalo voličov o možnosti špeciálneho spôsobu hlasovania. Už 29. októbra 2022 sa budú konať komunálne voľby a práve preto, aby mohlo hlasovať čo najviac ľudí sa pristúpilo aj k špeciálnemu hlasovaniu.
Medzi ľudí, ktorí môžu požiadať o špeciálny spôsob hlasovania patria: “Oprávneným voličom je osoba, ktorá má právo hlasovať vo voľbách, ktoré sa vykonajú 29. októbra 2022 ktorá má ku dňu vykonania spojených volieb nariadenú karanténu alebo izoláciu z dôvodu ochrany verejného zdravia pred ochorením COVID-19; oprávneným voličom je aj osoba, ktorá v deň konania spojených volieb žije s oprávneným voličom v spoločnej domácnosti,” uvádza ministerstvo na svojom webe.
Tí, ktorí majú záujem o špeciálny spôsob hlasovania musia podať žiadosť, a to najneskôr v piatok 28. októbra do 12:00. Obce na svojich úradných tabuliach a webových sídlach zverejnia kontakt na zapisovateľa miestnej volebnej komisie. “Oprávnený volič v telefonickej žiadosti oznámi zapisovateľovi miestnej volebnej komisie, že žiada o špeciálny spôsob hlasovania a uvedie svoje osobné údaje v rozsahu,” dopĺňa ministerstvo.
Vo volebný deň volič, ktorý poslal žiadosť, čaká na príchod vyslaných členov špeciálnej volebnej komisie a na to, kedy bude vyzvaný voliť. Všetci môžu hlasovať len sami za seba a každý musí preukázať svoju totožnosť.
(VT)
Odporúčané články
Košickí hasiči v stredu zasahovali pri dopravnej nehode na Prešovskej ceste, pri ktorej bolo účastné aj vozidlo prevážajúce škôlkarské deti. Podľa informácií Hasičského a záchranného zboru sa pri incidente zranili štyri deti a jedna dospelá osoba.
Rusko je pripravené stretnúť sa s predstaviteľmi Spojených štátov toľkokrát, koľkokrát bude potrebné na dosiahnutie riešenia vojny na Ukrajine. Uviedol to v stredu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov po tom, čo rokovania medzi prezidentom Vladimírom Putinom a americkými predstaviteľmi nepriniesli prielom.
Na jeho vznik upozornila mestská časť (MČ) na sociálnej sieti s tým, že združenie má aj podporu vedenia MČ. „Cieľom bude budovať bezpečnejšie sídlisko a byť očami a ušami pre obe policajné zložky. Aby sa naše deti, naši seniori, ale aj všetci obyvatelia cítili bezpečnejšie a budovali si všetci väčšiu úctu k našej MČ a k sebe navzájom,“ uviedla mestská časť.


