Naď sa stretol so slovinským veľvyslancom, aktualizovali si témy v oblasti obrany a bezpečnosti

Novým slovinským ambasádorom na Slovensku sa stal Stanislav Raščan. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) sa s ním stretol na pôde rezortu, aby si aktualizovali témy v oblasti obrany a bezpečnosti, zoznámili sa a nastavili rámec spolupráce. Šéf slovenského rezortu obrany o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.
„Momentálne pôsobí na našom území v rámci mnohonárodnej bojovej skupiny NATO necelých 100 príslušníkov ozbrojených síl Slovinska. Vďaka za tento prejav solidarity a pripravenosti chrániť východné krídlo NATO, ktorého sme súčasťou,” uvádza Naď. Minister obrany predstavil veľvyslancovi prebiehajúce modernizačné projekty a načrtol priority do ďalšieho obdobia. Hovorili tiež o možnostiach spolupráce, spoločných cvičeniach, riešenia otázky hybridných hrozieb či vzdelávaní.

„Teší ma, že spolupráca so Slovinskom je na vysokej profesionálnej úrovni a zároveň, je sprevádzaná mnohými priateľskými gestami, ktoré sú absolútnou samozrejmosťou. Príkladom je pomoc našich ozbrojených síl pri júlových požiaroch v Slovinsku, kde zasahovali aj naši profesionálni vojaci,” uzavrel Naď.
Zdroj: (SITA, DSe,kv)
Odporúčané články

Košičania aj návštevníci mesta si môžu opäť naplno užívať atmosféru Mestského parku. Od 2. júla vstúpili všetky fontány v parku do letného režimu. Plávajúca fontána, Malá fontána a Potôčik sú opäť v každodennej prevádzke, rovnako ako aj obľúbená Spievajúca fontána, ktorá ponúka bohatý hudobný a svetelný program.

Toto leto majú nadšenci športu v Košiciach jedinečnú príležitosť využiť hlavnú halu Steel arény na športové aktivity. Od 4. júla do 20. augusta 2025 si môžu záujemcovia bezplatne zarezervovať plochu s palubovkou, na ktorej nechýbajú basketbalové koše, hádzanárske a futsalové bránky.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.