Vodiča prezradila podozrivá jazda, nafúkal cez 2 promile
Aj napriek neustálym upozorneniam, ale i vopred avizovaným prebiehajúcim dopravným akciám niet dňa, aby policajti na cestách neodhalili aspoň jedného vodiča pod vplyvom alkoholu. Nebolo tomu inak ani tentokrát, keď policajná hliadka spozorovala vodiča, ktorý viedol svoje auto podozrivo.
V stredu (23. 11.) si policajná hliadka všimla podozrivú jazdu vodiča v obci Trstené pri Hornáde. Takmer na pravé poludnie viedol 57-ročný muž z okresu Košice-okolie motorové vozidlo zn. Volkswagen po Hlbokej ulici, pričom jeho jazda sa policajnej hliadke nepozdávala, a tak bolo vozidlo zastavené.
Ako informuje polícia, počas kontroly nepredložil vodič žiaden predpísaný doklad, ktorý by ho oprávňoval k premávke a prevádzke motorového vozidla. Ako býva zvykom, polícia podrobila vodiča dychovej skúške s výsledkom 0,98 mg/l, čo je v prepočte 2,04 promile.
,,Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Košice-okolie muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” uviedla polícia vo svojom statuse.
Vodiči sú nepoučiteľní
Aj napriek neustálym upozorneniam, ale i vopred avizovaným prebiehajúcim dopravným akciám niet dňa, aby policajti na cestách neodhalili aspoň jedného vodiča, ktorý si sadne za volant pod vplyvom alkoholu a takýmto nezodpovedným konaním ohrozuje nielen seba, ale aj zdravie a životy ostatných účastníkov cestnej premávky.
Len za uplynulý (46.) týždeň policajti odhalili na cestách 28 nezodpovedných vodičov (motorových i nemotorových vozidiel), ktorí si neváhali sadnúť za volant pod vplyvom alkoholu. V 20 prípadoch bolo množstvo alkoholu v dychu u vodičov nižšie ako 1 promile. Pod vplyvom alkoholu došlo na cestách Košického kraja k 1 dopravnej nehode v okrese Trebišov.
Viac sa dočítate v tomto článku.
Zdroj: Polícia SR – Košický kraj (BH)
Odporúčané články
Do redakcie nášho denníka prišiel postreh od čitateľa, ktorý si všimol, že na Strojárenskej ulici už nie je lavička Václava Havla. Pamätná tabuľa ostala, no stoličky so stolíkom sú preč. Takúto lavičku majú aj vo Washingtone, Dubline, Barcelone, Benátkach, Tel Avive aj Prahe, len z Košíc musela odísť na reparáciu do Čiech. Dôvodom bol vandalizmus.
S prvými zmenami počasia prichádza aj prezúvanie letných pneumatík na zimné. Vodiči všetkých vozidiel sú povinní prejsť na používanie zimných pneumatík za presne stanovených podmienok. Za nedodržanie tohto predpisu hrozí motoristom mastná pokuta.
Už v nasledujúcej letnej sezóne by sa návštevníci Národného olympijského centra plaveckých športov (NOCKE) mohli spúšťať z jeho novej tobagánovej veže. Pre svoje letné osvieženie budú mať na výber 55-metrový turbo alebo pomalší 90-metrový klasický tobogán.