Pri jazierku v Mestskom parku opravili drevené mólo
Mesto Košice na svojom Facebooku informovalo o opravenom móle pri jazierku v Mestskom parku. V záujme bezpečnosti bolo nutné po lete realizovať opravu.
“Mólo pri jazierku v našom Mestskom parku si v lete našlo množstvo nadšencov z radov domácich aj turistov. Drevené mólo sa ale opotrebovalo a v záujme bezpečnosti bola nutná oprava,” informovalo Košičanov mesto Košice. V statuse zároveň dodali, že o realizáciu opravy sa postarala Správa mestskej zelene v Košiciach.
Jedným z dôležitých faktorov pri obnove bola práve odolnosť a trvácnosť. Práve na základe spomenutého faktora bol vyberaný aj materiál pred rekonštrukciou. Mólo je teraz zložené z rôznych driev. Na nosné hranoly bolo využité borovicové drevo, no na povrchu, a teda “palubovke” sa nachádza bangkirai. Toto drevo je exotické a vyznačuje sa odolnosťou nielen voči hnilobe ale ale škodcom či hubám.
Celková oprava trvala 9 týždňov, kedy pracovníci realizovali väčšinu úkonov priamo na mieste. Momentálne je mólo opäť pripravené na letnú sezónu.
(VT)
Odporúčané články
Vedec Doc. RNDr. Michal Goga, PhD. z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa vrátil z výskumnej expedície v Antarktíde, odkiaľ priniesol takmer 400 unikátnych vzoriek machov a lišajníkov. Následný laboratórny výskum prineseného biologického materiálu má pomôcť pri identifikácii látok využiteľných v medicíne, poľnohospodárstve či biotechnológiách.
Rada partnerstva Košického kraja v piatok schválila ďalší balík investícií z európskych zdrojov v aktuálnom programovom období 2021 – 2027. Ráta s podporou 5,3 milióna eur pre 15 projektov, ktoré prinesú modernejšie školy, bezpečnejšie cesty aj zelenšie obce. Informoval o tom Košický samosprávny kraj (KSK).
Mesto Košice pokračuje v rekonštrukcii autobusových zastávok. Ako avizovalo na sociálnej sieti, v tejto súvislosti budú zastávky Poliklinika KVP a Miestny úrad KVP v smere na Starozagorskú od pondelkového rána uzavreté.