Putin má svoju obec
Srbská obec Adžinci, ktorej názov má turecký pôvod, nesie už niekoľko dní nové meno – Putinovo.
Miestni občania privítali túto zmenu nielen preto, že sa zbavili doterajšieho názvu označujúceho pútnikov z Mekky, ale predovšetkým preto, že považujú ruského prezidenta Vladimira Putina za jedného „z najväčších a najlepších lídrov na svete“.
Pre internetové noviny Južne Vesti to uviedol jeden z miestnych občanov Milutin Petrušič. „Nechceme tu nič turecké. Putinovo znie dobre a ľahko sa vyslovuje,“ dodal. Petrušič, majiteľ miestnej kaviarne, informoval, že v dedine žije iba dvanásť rodín, predovšetkým dôchodcov. Podpora nového názvu v referende bola jednomyseľná a pri vstupe do obce sa už objavila drevená tabuľa s novým názvom. Rakiju, tradičnú pálenku, ktorú vyrábajú v obci, premenovali z úcty k Vladimirovi Putinovi na „Putinovku“.
(SITA)
Foto: sita
Odporúčané články
Pri požiari rodinného domu v obci Kalša zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči niekoľko hodín. Na mieste udalosti pracovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru zo staníc v Bidovciach a Košice – Teplárenská, ktorým asistovali aj dobrovoľné jednotky z okolitých obcí.
Rezort VILLA SANDY v Košiciach potvrdil svoju pozíciu medzi lídrami slovenskej gastronómie. Najnovšie hodnotenia prestížnych kulinárskych sprievodcov Falstaff Restaurant Guide 2026 a Gault&Millau 2026 zaradili reštaurácie SEVEN Restaurant Café a EMOTI Sharefood Tavern medzi slovenskú špičku.
Absolútnou víťazkou ankety Športová osobnosť Košíc za rok 2025 sa stala Zuzana Paňková.