V Hornáde sa našlo mŕtve telo. Polícia zisťuje, či nešlo o nezvestného 15-ročného chlapca
Policajní potápači v spolupráci so špeciálnou záchrannou službou v utorok 23. januára popoludní našli v rieke Hornád ľudské ostatky mužského pohlavia. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová, išlo o osobu nezistenej totožnosti.
Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie, no na určenie presnej príčiny smrti bola nariadená súdna pitva. Polícia už začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Taktiež preveruje, či ide o 15-ročného chlapca, ktorý bol od minuloročného decembra nezvestný. Ako uviedla Mésarová, je potrebné počkať na výsledky analýzy DNA, aby bolo možné jednoznačne určiť, či ide o nezvestného tínedžera.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Na jednej z košických škôl bol cítiť dráždivý až štipľavý zápach. Na škole zasahovali hasiči
Oznámenie o nezvestnosti chlapca z Košíc prijala polícia 26. decembra 2023, pričom naposledy bol videný 20. decembra 2023. „Dňa 30. decembra v nočných hodinách policajti prijali oznámenie, že do zaparkovaného vozidla zn. Toyota v košickej mestskej časti Nad jazerom mali vniknúť štyri osoby. Po príchode na miesto bolo od tam prítomných osôb zistené, že od uvedeného vozidla mali po chodníku utekať štyria ľudia smerom k rieke Hornád, čo potvrdili aj tri osoby, ktoré priamo z rieky Hornád vytiahli policajti a poskytli im prvú pomoc. Štvrtá osoba v rieke ani v jej okolí nájdená nebola,“ uviedla policajná hovorkyňa. Po vykonaní procesných úkonov za prítomnosti zákonných zástupcov boli podozrivé osoby prepustené, Mésarová ale zdôraznila, že polícia na prípade vniknutia do vozidla polícia naďalej pracuje.

„Podozrivé osoby uviedli, že štvrtou osobou, ktorá spolu s nimi skočila do rieky, bol nezvestný 15-ročný tínedžer, po ktorom polícia vyhlásila pátranie 26. decembra,“ dodala Mésarová. Polícia odvtedy po nezvestnom pátrala nielen na súši, ale aj vo vode. Spolupracovala pri tom s hasičmi, ale i ďalšími organizáciami a dobrovoľníkmi. „Policajti oddelenia pátrania vykonali previerky u rodinných príslušníkov, príbuzných, kamarátov, v nemocničných zariadeniach, ale aj ďalších miestach možného výskytu nezvestného, avšak s negatívnym výsledkom,“ doplnila Mésarová.
Zdroj: SITA (kl)

Odporúčané články
Vianočné trhy na Hlavnej ulici sú opäť tu a s nimi aj vôňa škorice, vína a pečených dobrôt. Kým atmosféra láka ľudí do ulíc, mnohých zaujíma predovšetkým to, ako sa tento rok zmenili ceny. Pozreli sme sa preto priamo do stánkov a pripravili aktuálny prehľad toho, v akých cenách sa pohybujú najobľúbenejšie vianočné pochúťky a nápoje.
Pre našich čitateľov prinášame rozhovor s dvomi bronzovými šampiónkami, ktoré sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach svetových pohárov a iných súťaží v disciplíne kickbox. Košičanky Alexandra Filipová a Lucia Cmárová súťažili nedávno v Abú Zabí v rôznych váhových kategóriách. V rozhovore sa dočítate aj to, akým ďalším športom sa venujú.
V Košiciach sa v ako prvom slovenskom meste uskutočnil prieskum duševného zdravia v základných školách (ZŠ). Ako mesto informovalo, jeho výsledky sú priaznivé, väčšina žiakov sa v škole cíti príjemne, bezpečne a má pozitívne vzťahy so spolužiakmi aj učiteľmi.