Mesto ocenilo niekoľko mestských policajtov za ich oddanú službu Košičanom (FOTO)
Vedenie mesta sa v stredu (21. 2.) spolu s náčelníkom Mestskej polície mesta Košice Slavomírom Pavelčákom a riaditeľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Štefanom Mulikom rozlúčilo so šestnástimi členmi Mestskej polície Košice, ktorí odchádzajú zo svojej dlhoročnej služby.
Všetkým týmto odchádzajúcim príslušníkom Mestskej polície mesta Košice sa počas rozlúčky v priestoroch košického magistrátu odovzdala pamätná medaila za ich aktívnu a príkladnú prácu. Je dôkazom a pripomienkou ich profesionality a obrovského morálneho kreditu.
,,Nasadenie a obetavosť, ktorými pomáhali vytvárať bezpečné prostredie pre Košičanov a návštevníkov nášho mesta, zostávajú inšpiráciou pre ďalšie generácie. Do ďalších rokov im prajeme veľa šťastia, zdravia, spokojnosti a dobrých spomienok na roky strávené v radoch MsP,” uviedol mesto na sociálnej sieti.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Košická polícia zablokovala mesto. Kontrolou prešli všetci vodiči, nafúkal aj autobusár
Mesto sa pochválilo aj svojimi investíciami z mestského rozpočtu, ktoré boli nasmerované do rozšírenia a modernizácie kamerového systému, do smart technológií, do profesionálneho výstroja a výzbroje. Tie zvýšili úroveň tohto orgánu a tiež zaradili košickú MsP medzi tie s najlepšou a najmodernejšou výbavou. Pripomenulo tiež zriadenie vysunutého pracoviska v prízemí budovy Historickej radnice či nové zameranie mestskej polície súvisiace s kynologickou činnosťou a odchytom túlavých zvierat.
Zdroj: Mesto Košice
Galéria
Odporúčané články
Mesto Košice pod záštitou námestníčky primátora Lucie Gurbáľovej vyhlásilo zbierku spoločenského oblečenia a doplnkov v rámci chystaného 5. ročníka Plesu chudobných, ktorý je venovaný ľuďom v núdzi, bez domova či rodiny.
Na Magistráte mesta Košice prvýkrát zasadalo Mestské stredoškolské zastupiteľstvo (MSZ), ide o významný krok v participácii mladých na správe vecí verejných. Vo Veľkej zasadačke mestského magistrátu zasadlo 64 stredoškolákov a stredoškoláčok z 34 škôl, ktorí zložili slávnostný sľub a vyjadrili pripravenosť aktívne sa podieľať na rozvoji mesta.
Rýchlostná cesta R4 je v smere od Šebastoviec na Milhosť momentálne uzatvorená, dôvodom je požiar kamiónu. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.