VVS ubezpečuje odberateľov, že výnosy z dlhopisov neovplyvnia ceny za vodu
Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) vydala oficiálne vyhlásenie, ktoré upokojuje obavy zákazníkov týkajúce sa potenciálneho zvýšenia cien vodného a stočného v dôsledku výplaty výnosov z ich dlhopisového programu “Voda spieva I.” Podľa tohto vyhlásenia bude pevný výnos z dlhopisov vo výške 6 % p. a. vyplácaný bez akéhokoľvek vplyvu na koncové ceny za vodné a stočné pre odberateľov.

ŽIADNE ZVYŠOVANIE CIEN
Riaditeľka Klubu akcionárov VVS Miroslava Hančaková informovala, že uznesenie Predstavenstva a Dozornej rady VVS bolo jednomyseľne schválené a zdôrazňuje, že: “Výplata výnosov z dlhopisov Voda spieva I. nebude mať za následok zvýšenie cien vodného a stočného vo Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS).”
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Chýba vám ODBORNOSŤ a OBJEKTÍVNOSŤ, odkazuje vedenie VVS po kritike od NKÚ
Toto rozhodnutie podčiarkuje záväzok spoločnosti VVS k transparentnosti a zodpovednosti voči svojim zákazníkom. Spoločnosť takisto zdôrazňuje, že náklady spojené s výplatou výnosov z emisie dlhopisov nebudú uplatňované do oprávnených nákladov v zmysle aktuálne platnej vyhlášky, čím sa eliminuje možnosť ich prenesenia na koncového spotrebiteľa.
SPRAVODLIVO STANOVENÉ CENY
Určovanie konečných cien vodného a stočného je v kompetencii Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), ktorý nezávisle posudzuje oprávnenosť nákladov predložených vodárňami. Toto zabezpečuje, že ceny sú stanovené spravodlivo a v súlade s aktuálnymi ekonomickými podmienkami, pričom sa zohľadňujú potreby a očakávania odberateľov.
Odporúčané články

Košická futbalová aréna (KFA) dosiahla výnimočný úspech v súťaži Stavba roka 2024. Získala hlavnú cenu v kategórii „Inžinierske stavby“ a zároveň triumfovala v hlasovaní o cenu verejnosti. Tieto ocenenia predstavujú uznanie nielen pre tím za projektom, ale aj pre komunitu fanúšikov, ktorí arénu podporili.

V sobotu sa konal 7. ročník Ultramaratónu Miskolc – Košice, ktorý preveril nielen fyzickú pripravenosť, ale aj psychickú odolnosť účastníkov. Trasa dlhá 117 kilometrov spojila dve partnerské mestá a odštartovala v ranných hodinách v centre Miskolca. Cieľ bol tradične umiestnený na Dolnej bráne v Košiciach.

Košický klub sa pokúsi presadiť nové usporiadanie mestských častí (MČ) v Košiciach. Ako uviedol mestský poslanec Dominik Babušík, pripravené sú dva návrhy. Prvý hovorí o tom, ako sa zmenia katastrálne územia a dôjde k novému usporiadaniu MČ. Územia jednotlivých mestských častí by sa mali spojiť do nových. Druhý návrh sa týka napríklad samotných kompetencií.