Dopravný uzol sprejazdnili po siedmich mesiacoch
Dobrá správa pre košických vodičov. Frekventovaná križovatka Kuzmányho – Štúrova – Žižkova je konečne prejazdná bez obmedzení. V utorok po druhej popoludní ňou prešli prvé autá.
Jeden z kľúčových dopravných uzlov mesta otvorili včera popoludní. Obmedzenia, ktoré ničili nervy košických vodičov, trvali od začiatku februára. Úplne ju sprejazdnili presne po siedmich mesiacoch. Pravda, až na druhý pokus.
Už pred mesiacom stavbári z konzorcia Dúha – ZUE hlásili, že je hotová. Dopravní inžinieri však čakali, kým budú v smere od Dargova otvorené oba jazdné pruhy. Inak by ju autá hneď úplne zahltili.
Otvorenie frekventovanej križovatky by malo podstatným spôsobom zlepšiť dopravnú situáciu v meste.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články

Kickbox – bojový šport, ktorý by sa mal stať ukážkovým športom olympijských hier. Prezident Slovenského zväzu kickboxu, Prešovčan Jozef Kolozsy, odpovedal na otázky nielen ohľadom blížiaceho sa šampionátu. Predstavil úspechy, vízie a budúcnosť kickboxu, ale hovorili sme aj o tienistej stránke jedného z najdynamickejších športov.

Ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s rezortom vnútra a Univerzitnou nemocnicou – Nemocnica svätého Michala pripravili návrh na zaradenie tejto nemocnice medzi priamo určených prijímateľov financovania z Plánu obnovy a odolnosti.

Ako na sociálnej sieti informovalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach, do výbavy im pribudla špičková ponorka typu Deep Trekker so sonarom.