Košice budú pomáhať cudzincom pri začleňovaní. Využité budú aj vynovené priestory v meste
Primátor mesta Košice, Jaro Polaček, podpísal memorandum o porozumení s Úradom vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR Slovensko), čo je krok, ktorý by mal posilniť spoluprácu a podporu pre ľudí, ktorí hľadajú nový domov v Košiciach. Informuje o tom mesto Košice.

Mesto bude podporovať cudzincov
Podpis memoranda sa uskutočnil v novozrekonštruovaných priestoroch Centra voľného času (CVČ) na Popradskej ulici. Ide o dôležitý krok pre mesto Košice, ktoré sa zaviazalo pracovať na zlepšení podmienok pre začleňovanie utečencov a iných osôb, ktoré potrebujú medzinárodnú ochranu. Cieľom tejto spolupráce je nielen poskytnúť pomoc týmto ľuďom, ale aj podporovať miestne komunity a zlepšovať komunikáciu medzi rôznymi skupinami obyvateľov.
Rekonštrukcia CVČ, podporená UNHCR, umožní, aby sa tento priestor stal centrom pre rôzne aktivity, ktoré pomôžu integrácii cudzincov do miestnej spoločnosti. Tieto aktivity môžu zahŕňať organizovanie podujatí, seminárov a workshopov, ktoré sú zamerané na vzájomné porozumenie a spoluprácu.
Diskutovalo sa aj o konkrétnych spôsoboch pomoci
Počas podpisového ceremoniálu primátor Polaček a Oana Curtiss, vedúca kancelárie UNHCR v Košiciach, diskutovali o konkrétnych spôsoboch, ako môže byť toto partnerstvo prospešné pre obe strany. UNHCR sľúbilo mestu pomoc s dôležitými dátami týkajúcimi sa utečencov v Košiciach, čo zahŕňa informácie o ich počte, socio-ekonomickej situácii a potrebách.
Tieto informácie sú dôležité pre plánovanie a realizáciu cielených opatrení, ktoré môžu zlepšiť životné podmienky utečencov a podporiť ich úspešnú integráciu do spoločnosti.
Galéria


Zdroj: Mesto Košice
Odporúčané články

Prestížne ocenenie „Vedec roka SR“, udeľované od roku 1997, si tento rok prvýkrát odniesol aj lekár. V kategórii Inovátor roka bol za svoje výsledky a prínos ocenený doc. MUDr. Adrian Kolesár, PhD., MPH., špičkový odborník v oblasti kardiochirurgie.

Kedysi luxusná vila, dnes strašiak sídliska. Dom fotografa Rozmana už takmer desať rokov chátra a priťahuje neželaných návštevníkov. Obyvatelia okolitých panelákov sa denne stretávajú s hlukom, asociálmi a rušením verejného poriadku. Napriek zásahom polície sa situácia nemení. Kto nesie zodpovednosť a ako sa situácia vyrieši?

Aj vyše 30 zelených projektov za desiatky miliónov eur, ktoré sa v uplynulých piatich rokoch uskutočnili v našom meste a ďalších 40, ktoré sa chystajú, presvedčilo Európsku komisiu (EK) v Bruseli, aby Košice zaradila medzi 100 miest v EÚ v rámci projektu Mission EU – 100 klimaticky neutrálnych a inteligentných miest do roku 2030 a udelilo značku tejto misie s názvom „Mission label“. Košice tento úspech dosiahli ako prvé na Slovensku. Zo strednej Európy zatiaľ uspelo ešte päť poľských miest, tri maďarské vrátane Miškolca a jedno české.