Vodiči sa rýchlo prispôsobili zmenám v doprave
Po pondelkovom chaose pre nové zmeny v organizácii dopravy v meste to už včera vyzeralo v okolí kritických úsekov oveľa znesiteľnejšie.
Podstatný rozdiel bolo vidno najmä na križovatke Palackého – Jantárová. Autá ju prechádzali plynule, len s minimálnym zdržaním, bez chaosu a nervozity. “Po pondelkovej Sodome a Gomore si už vodiči vedia nájsť aj iný spôsob a netrepú sa do kritických miest. To je tak, keď sa o novú situáciu vopred nezaujímajú,” napísala istá Košičanka na sociálnej sieti utorkový postreh.
K upokojeniu situácie určite prispelo, že policajti riadili i nasledujúcu križovatku pri Južnej triede a zmizla odtiaľ zastávka, o ktorej píšeme v článku Problémovú zastávku posunuli.
Bez väčších problémov vodiči prechádzali aj úseky pri zatvorenej križovatke Rastislavova – Štúrova – Moyzesova. Problém sa však ukázal na Galenovej ulici. Sú na ňu totiž nasmerované autá prichádzajúce z Grešákovej, Timonovej i Moyzesovej. “Cesta evidentne nestačí na taký počet vozidiel, najmä ak pri výjazde musia dať vodiči prednosť autám po Kuzmányho. Ráno som tam mal vyše 10-minútové zdržanie,” povedal nám jeden z košických vodičov.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články

Nákaza slintačky a krívačky, ktorá postihla viaceré časti strednej Európy, spôsobuje výrazné finančné straty aj slovenským zoologickým záhradám. Jednou z najviac zasiahnutých je ZOO Košice, ktorá odhaduje svoje doposiaľ vzniknuté škody na približne 200-tisíc eur.

Od 1.4.2025 platí na Slovensku nová daň z finančných transakcií (DFT), ktorú schválila vláda ako súčasť konsolidačných opatrení štátneho rozpočtu. Ide o poplatok, ktorý sa účtuje z odchádzajúcich platieb podnikateľov a právnických osôb. Zavedenie dane prinieslo množstvo otázok, preto prinášame prehľad najdôležitejších informácií.

Dvojúrovňová samospráva v Košiciach má svoje pozitíva, no vyvstávajú z nej aj určité problémy. Pre agentúru SITA to skonštatoval Jozef Andrejčák z Katedry verejnej politiky a teórie verejnej správy Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach. Ako Andrejčák ďalej uviedol, od roku 1990, keď bola dvojúrovňová samospráva v metropole východu zavedená, sa ukázali určité jej pozitíva, napríklad v podobe decentralizácie či subsiadiarity, ktoré sú pre dvojúrovňovú samosprávu typické.