5 tipov, ako spracovať čučoriedky z vlastnej záhrady
Keď sa rozbehne sezóna čučoriedok, ich pestovatelia doslova skáču od radosti. Len čo sa bobuľky začnú zapaľovať od slnečných lúčov nafialovo, schyľuje sa k dlho očakávanému zberu. A keďže z jedného kríčka v plnej rodivosti môžete za sezónu postupne obrať až niekoľko kilogramov bobuliek bohatých na vitamíny a antioxidanty, musíte vedieť, ako ich spracovať.
Ako spracovať čučoriedky?
Ak máte doma len pár kríčkov, čučoriedky pravdepodobne stihnete skonzumovať čerstvé. Popravde, tak chutia aj najlepšie. To však neznamená, že na tých spracovaných si nepochutíte. Naopak, pri „záplave fialových bobúľ“ pôjde o príjemnú zmenu.
1. Pridajte ich do koláčov
Klasikou je tradičná bublanina. Tak ako robíte napríklad jahodovú bublaninu, urobte aj čučoriedkovú. Síce spotrebujete väčšie množstvo čučoriedok, no s tým sa akosi ráta, keďže ide o drobné ovocie. Pokiaľ máte menej čučoriedok nazvyš, no aj tak by ste si radi pochutili na čučoriedkovom dezerte, vyskúšajte ich pridať do muffinov. Skvelé tipy na čučoriedkové koláče nájdete tu.
2. Pripravte z nich chladivé osvieženie
Jednou z najlepších možností, ako spracovať čučoriedky v horúcom, letnom počasí, je ich použitie na prípravu zmrzliny či sorbetu. Keď si raz doprajete takéto chladivé osvieženie, nedokážete mu odolať po zvyšok leta.
3. Urobte z nich džem alebo kompót
Medzi najobľúbenejšie spôsoby spracovania čučoriedok patrí aj príprava džemov a kompótov. Keďže takto spracované čučoriedky si môžete dopriať kedykoľvek počas roka, budú vám veľmi vzácne. Na džem aj kompót ale budete potrebovať väčšie množstvo čučoriedok. Preto vám odporúčame doplniť vami dopestované tými kupovanými. Za dobrú cenu a v prvotriednej čerstvosti ich dokážete pravidelne nájsť v Kauflande.
4. Vyskúšajte sušenie
Prebytok vami dopestovaných čučoriedok viete využiť aj na sušenie. Čučoriedky môžete sušiť napríklad na voľno, poukladané na tácke. Oveľa efektívnejšie je ale sušenie v sušičke na ovocie. Aj v tomto prípade platí, že takto spracované čučoriedky vám urobia radosť kedykoľvek počas roka – aj po sezóne.
5. Stavte na mrazenie
Ak už naozaj neviete, čo s vašimi prebytočnými čučoriedkami, môžete ich zamraziť. Odporúčame však mraziť výlučne bobuľky v dobrom stave, nepoškodené. Pred zamrazením ich nezabudnite umyť a uložiť do uzatvárateľnej nádoby, pričom môžete pridať aj cukor.
Tip na záver: Zaujímavú možnosť, ako spracovať čučoriedky, predstavuje aj ich použitie na čučoriedkové smoothie alebo odšťavenie. Či už odšťavíte veľké množstvo a doprajete si 100-percentnú šťavu, alebo odšťavíte len trochu a použijete to na prípravu limonády, dozaista si pochutíte.
(Sponzorovaná správa)
Odporúčané články
Financovanie vodárenských spoločností a veľkých infraštruktúrnych projektov prostredníctvom dlhopisov je vo svete absolútne štandardné. Rovnako investovanie spoločností podnikajúcich v sieťových odvetviach do tzv. neregulovaných oblastí, zameraných na inovácie a rozvoj technológií. Zhodli sa na tom domáci i zahraniční odborníci na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve. Ani v zahraničí sa však vodárenstvo nevyhne politizácii.
Nájsť vhodných zamestnancov je v mnohých prípadoch pre firmy skutočne ťažké. A týka sa to aj pracovných pozícií, ktoré sú atraktívne ohodnotené. Častým problémom totiž je nedostatok uchádzačov o prácu s potrebnými znalosťami a odbornosťou.
Chcete svoju partnerku potešiť krásnym šperkom a záleží vám na tom, aby bol osobný a s hlbšou symbolikou? Skúste sa inšpirovať drahokamami podľa znamenia zverokruhu. Existuje dlhá tradícia, podľa ktorej sa ku každému znameniu hodia určité typy kameňov, ktoré v sebe nesú špecifickú energiu a význam.