Haváriu potrubia na Terase už VVS odstraňuje, pre ľudí zabezpečila cisterny
Obyvatelia bytov na uliciach Jazmínová a Narcisová v mestskej časti Košice-Západ sa vo štvrtok ráno ocitli bez dodávky pitnej vody.
Dôvodom je havária na vodovodnom potrubí na Jazmínovej 2, ktorú momentálne rieši Východoslovenská vodárenská spoločnosť.
Postihnuté sú bytové domy na adresách Jazmínová 1 až 6 a Narcisová 3 a 5. Vodári pracujú na odstránení poruchy a veria, že dodávka vody bude obnovená do 15:00 hod. Dovtedy budú obyvateľom dostupné cisterny s pitnou vodou, ktoré zabezpečujú ich zásobovanie.
Odporúčané články
Medzi Bratislavou a Košicami spustili nové letecké spojenie. Prvý let smeroval z hlavného mesta do metropoly východu, následne lietadlo s cestujúcimi z Košíc smerovalo do Bratislavy. Odštartovala tak vnútroštátna linka, ktorá prepojí dve najväčšie mestá na Slovensku. Linka bude lietať deväťkrát týždenne, cestujúcich odvezie moderný Airbus A321. Jeho kapacita je 239 sedadiel. Obsadenosť prvého letu z Košíc dosiahla 97 percent, letieť sa ním chystalo 233 cestujúcich.
Očakávané vynovenie budovy Komunitného centra mestskej časti Košice-Západ na Laboreckej 2 je konečne realitou. V piatok 5. decembra 2025 si stavbu prebrali zástupcovia vysúťaženého zhotoviteľa – prešovskej firmy PEhAES. Odovzdávania staveniska sa zúčastnili za mestskú časť Marcel Vrchota, jeho zástupca Peter Huba, viacerí miestni poslanci a odborní pracovníci tunajšieho úradu.
Na košickej Triede SNP dnes došlo k dopravnej nehode dvoch električiek mestskej hromadnej dopravy. Podľa doterajších informácií sa zrazili v úseku na sídlisku Košice-Západ, kde do zadnej časti jednej súpravy, stojacej na červenej, narazila druhá električka.