Zvíťazil by opäť Smer
Ak by sa voľby konali tento víkend, vyhrala by ich vládna strana Smer – SD so ziskom 27,7 percenta. Do parlamentu by sa dostalo ešte ďalších sedem strán.
Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý od 8. do 14. septembra uskutočnila spoločnosť FOCUS na vzorke 1009 respondentov vo veku nad 18 rokov.
Na druhom mieste skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej by dalo svoj hlas 13,5 percenta respondentov. Slovenská národná strana (SNS) sa umiestnila ako tretia so ziskom 12,6 percenta a štvrtá skončila strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) s 8,3 percenta. Nasledujú OĽaNO – NOVA (8,2 %), Most – Híd (7,7 %), Sme rodina – Boris Kollár (6,8 %).
Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostalo aj v súčasnosti mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), ktoré by volilo šesť percent ľudí. Mimo parlamentu by skončila strana SMK – MKP (3,6 %) a Sieť (1,4 %). V prepočte na počet poslancov by Smer – SD získal 46 kresiel, SaS 22, SNS 21, ĽSNS 14, OĽaNO – NOVA 13, Most – Híd 13, Sme rodina 11 a KDH 10. Na voľbách by sa podľa prieskumu nezúčastnilo 18,9 percenta ľudí a 9,5 percenta nevedelo, ktorú stranu by volilo.
(SITA)
Foto: SITA
Odporúčané články
Východoslovenské múzeum (VSM) v Košiciach má novú expozíciu Lekáreň U Božieho oka. Ako Informoval Košický samosprávny kraj (KSK), pod ktorý múzeum patrí, nová expozícia približuje dejiny lekárnictva aj tradičnú prácu lekárnikov v autentickom historickom prostredí. Nadväzuje na známu jezuitskú lekáreň U Božieho oka, ktorá pôsobila v centre metropoly východu od roku 1660 a bola jednou z najvýznamnejších zdravotníckych inštitúcií mesta.
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.
Aj v Košiciach si pripomenú výročie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej. Na sociálnej sieti o tom informuje iniciatíva Košice Spoločne. Pietne zhromaždenie sa uskutoční v sobotu 21. februára o 18:00 pri Immaculate (morový stĺp) na Hlavnej 68.