Vodič s 2 promile NARAZIL DO PLYNOVEJ PRÍPOJKY! (FOTO)
Obyvatelia Nižného Klátova zažili včera popoludní krušné chvíle po tom, čo 56-ročný vodič Peugeotu skončil v plote rodinného domu po náraze do plynovej prípojky. Únik plynu viedol k okamžitej evakuácii miestneho kultúrneho domu, materskej školy a viacerých rodinných domov v blízkosti miesta nehody.

Auto predtým narazilo do plynovej prípojky hlavnej vetvy, čím spôsobilo masívny únik plynu. Situácia si vyžiadala okamžitú evakuáciu blízkych rodinných domov, materskej školy aj kultúrneho domu. Na miesto dorazili príslušníci polície, hasičského a záchranného zboru, ktorí okamžite začali konať, aby zabránili možnej explózii. Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Veľká Ida neskôr zistili, že za volantom sedel 56-ročný vodič. Podľa predbežného vyšetrovania sa pravdepodobne nevenoval riadeniu vozidla a zišiel zo strmého zrazu na trávnatú plochu, kde narazil do plynovej prípojky. Náraz ho otočil a vozidlo nakoniec skončilo v plote.
Dychová skúška na alkohol ukázala alarmujúce výsledky – 1,94 promile alkoholu, pričom opakovaná skúška potvrdila stúpajúcu hodnotu 2,04 promile. Napriek nebezpečnej jazde a nárazu vodič utrpel len ľahké zranenia. Po nevyhnutných procesných úkonoch skončil v cele policajného zaistenia s obvinením z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Galéria



Zdroj: (TS,KRPZ KE)
Odporúčané články

V mestskej časti Košice–Poľov zaznamenala policajná hliadka vozidlo Volkswagen Passat, ktoré prekročilo najvyššiu povolenú rýchlosť o 75 kilometrov za hodinu.

Vyšetrovanie organizovanej skupiny, ktorá mala prostredníctvom falošných dokumentov umožňovať cudzincom nelegálny pobyt na území Slovenska a ďalších krajín Európskej únie, pokračuje. V rámci operácie s krycím názvom Irakli padlo v týchto dňoch ďalšie obvinenie.

V jednom z bytov v Krompachoch zadržala polícia 47-ročného muža, ktorý mal nasilu zadržiavať 16-ročné dievča a vyhrážať sa jej zabitím.