Polícia kontrolovala vodičov počas vianočných trhov
V Spišskej Novej Vsi prebehla v nočných hodinách policajná akcia zameraná na kontrolu vodičov počas prebiehajúcich vianočných trhov. Cieľom zásahu bolo zvýšenie bezpečnosti na cestách a dohľad nad dodržiavaním dopravných predpisov.
Do akcie sa zapojilo 14 policajtov z rôznych útvarov, ktorí vykonali celkovo 225 dychových skúšok. Zistili len jeden prípad jazdy pod vplyvom alkoholu, pričom vodičovi namerali 0,56 promile (0,26 mg/l).
Okrem prípadu alkoholu sa policajti stretli aj s ďalšími priestupkami:
- 2 prípady porušenia povinností vodiča
- nesprávne osvetlenie vozidla
- prejazd na červenú cez železničné priecestie
- nerešpektovanie dopravného značenia
Polícia zdôrazňuje, že podobné akcie budú pokračovať aj v ďalších mestách, aby sa minimalizovali riziká spojené s hustejšou premávkou počas sviatočného obdobia.
Galéria
Zdroj: (KRPZ KE)
Odporúčané články
Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po 72-ročnom Josefovi Tobim z okresu Košice-okolie. Muž je oficiálne vedený ako nezvestná osoba od nedele 26. apríla 2026.
Policajná hliadka odhalila v sobotu dopoludnia na Hraničnej ulici v Košiciach muža na kolobežke pod vplyvom alkoholu. Dychová skúška u neho preukázala viac ako 3,5 promile.
Vedúca pošty mala dvoch klientov okradnúť dokopy o 11.200 eur. Michalovský vyšetrovateľ v tejto súvislosti obvinil 38-ročnú ženu zo zločinu podvodu.