Oslavy Dňa mesta Košice odštartovali na Detskej železnici (FOTO)
Oslavy Dňa mesta Košice včera slávnostne odštartovali na koľajniciach Detskej železnice, ktorá tento rok oslavuje 70 rokov svojej existencie.

Slávnostný program začal strihaním pásky na stanici Čermeľ a pokračoval jazdami historických vlakových súprav, ktoré potešili návštevníkov všetkých vekových kategórií. Nechýbala ani populárna westernová scénka prepadu vlaku, ktorá rozžiarila tváre detí aj dospelých.
Detská železnica, ktorá je už sedem desaťročí neodmysliteľnou súčasťou života Košičanov, žije aj vďaka láske, odhodlaniu a podpore mesta, dobrovoľníkov a nadšencov. Slávnostným otvorením Detskej železnice sa zároveň začala dvojtýždňová séria podujatí, ktoré budú počas najbližších dní oslavovať históriu, kultúru a komunitu mesta Košice.
Kompletný program osláv je dostupný na stránke: www.denmestakosice.sk
Galéria



Zdroj:(META/Košice – Mesto Košice)
Odporúčané články

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby zastavil trestné stíhanie v prípade košických policajtov, ktorí ešte v polovici vlaňajška podľa obvinenia zbili muža a dopúšťať sa na ňom sexuálneho násilia. ÚIS vyhodnotil, že skutok sa nestal a policajti postupovali v súlade so zákonom a internými predpismi.

V piatok 13. júna prebehla v historickom centre mesta pravidelná kontrola príprav na letnú turistickú sezónu. Prehliadku vedenú primátorom Jaroslavom Polačekom sprevádzali zástupcovia odborných útvarov magistrátu a mestských podnikov. Nechýbal ani bývalý prezident a niekdajší primátor Košíc Rudolf Schuster, ktorý pred 30 rokmi inicioval rozsiahlu rekonštrukciu Hlavnej ulice.

Výstavu „100 rokov súbojov s malou loptičkou” si záujemcovia budú môcť pozrieť do 12. októbra tohto roka. Ako ďalej informovalo STM, usporiadateľmi výstavy sú okrem neho Slovenské olympijské a športové múzeum a Slovenský stolnotenisový zväz.