Turistická útulňa na Kráľovej studni je do odvolania zatvorená
Mestské lesy Košice a.s. upozorňujú verejnosť na dočasné obmedzenia turistiky v lesoparku v dôsledku nepriaznivého počasia. V uplynulých dňoch došlo k pádu stromu na turistickú útulňu na Kráľovej studni, ktorá je až do odvolania uzatvorená.
Zároveň je obmedzená aj priechodnosť červenej turistickej značky Cesty hrdinov SNP, konkrétne v úseku od lúky Krížna po úpätie Vysokého vrchu. Trasa je podľa lesníkov ťažko priechodná, pričom turisti by mali zvážiť alternatívne trasy a za každých okolností dbať na vlastnú bezpečnosť. Mestské lesy vyzývajú návštevníkov, aby sa riadili pokynmi lesníckeho personálu a dodržiavali zvýšenú opatrnosť pri pohybe v teréne.

(META/ Mestské lesy Košice a.s.)
Odporúčané články
Vianočné trhy na Hlavnej ulici sú opäť tu a s nimi aj vôňa škorice, vína a pečených dobrôt. Kým atmosféra láka ľudí do ulíc, mnohých zaujíma predovšetkým to, ako sa tento rok zmenili ceny. Pozreli sme sa preto priamo do stánkov a pripravili aktuálny prehľad toho, v akých cenách sa pohybujú najobľúbenejšie vianočné pochúťky a nápoje.
Pýtali sme sa Košičanov, aká polievka nesmie chýbať na ich sviatočnom štedrovečernom stole. Zisťovali sme, či prevláda tradičná vianočná kapustnica alebo šošovicová polievka, ktorá je zvyčajne spojená so symbolom bohatstva v novom roku.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.