Úsek R4 pri Košiciach je po ukončení prác opäť prejazdný
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) ukončila práce na napájaní vetiev pri výstavbe obchvatu Košíc. Práce na napojení na už existujúce vetvy sa začali počas uplynulého víkendu, pričom bolo nevyhnutné úplne uzatvoriť pravý jazdný pás R4 pri križovatke Kechnec (smer Milhosť – Košice). V súčasnosti je už doprava v danom úseku bez obmedzení.
Ako uviedol člen predstavenstva a investičný riaditeľ NDS Július Mihálik, snahou bolo koordinovať všetky aktivity tak, aby čo najmenej zasiahli do každodenného života motoristov. „Aj v tomto prípade sa vďaka dobrej príprave a priaznivým podmienkam podarilo práce ukončiť skôr, ako bolo plánované,“ uviedol Mihálik.
Obchvat Košíc už dnes prispieva k zlepšeniu dopravnej situácie v okolí metropoly východu. V posledných mesiacoch boli do užívania odovzdané viaceré objekty ako sú most nad budúcou R2 medzi obcou Krásna a Nižnou Hutkou, mosty medzi Košicami a obcou Kokšov-Bakša či Košickou Poliankou. Celý projekt R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, II. úsek napreduje podľa plánu a bude motoristom plne k dispozícii ešte tento rok.
(SITA,ks)
Odporúčané články
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od zmeny dopravy na Watsonovej ulici po oznámenie posilnenia leteckej linky Košice – Bratislava. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.
Ako samospráva informovala, o spustení núdzového ubytovania včera rozhodol primátor Košíc Jaroslav Polaček (nezávislý). Ochranu pred mrazmi môžu ľudia bez domova nájsť v kontajnerových domoch v areáli Bytového podniku mesta Košice na Vyšnom Opátskom.
Korčuľovanie s hokejistami HC Košice v tréningovej hale Steel arény sa neuskutoční, dôvodom je zvýšená chorobnosť v tíme. Na sociálnej sieti o tom informoval hokejový klub HC Košice.