Pri poliklinike v Moldave nad Bodvou pribudlo parkovisko
Pri poliklinike v Moldave nad Bodvou pribudlo 50 parkovacích miest, verejnosti budú slúžiť po nadobudnutí právoplatnosti kolaudácie, ktorú zrealizovali v uplynulých dňoch.
Informuje o tom mesto na svojej webovej stránke.
„Priestor poskytuje okrem parkovania na spevnenej ploche aj potrebné zázemie komfortnej prevádzky – sú tam inštalované tri svietidlá verejného osvetlenia,“ uviedla radnica s tým, že súčasťou majú byť tiež dve bezpečnostné kamery, zelené plochy so sadovými úpravami či retenčná nádrž – jazierko na zachytávanie dažďovej vody.
[ad][/ad]Parkovisko za viac ako 145-tisíc eur
Rozpočtový náklad parkoviska predstavuje 145 830 eur, ide o mestskú investíciu. Z uvedenej sumy 80 percent hradia prostredníctvom úveru a zvyšných 20 percent tvoria vlastné zdroje mesta.
S prácami na parkovisku začali vlani v novembri, hotové malo byť do konca minulého roka.
Ako spresnila hovorkyňa mesta Jana Kovácsová, včas ukončiť realizáciu celej stavby vrátane okolia nedovolili poveternostné podmienky a rozšírenie projektu.
„Hlavne so sadovými úpravami sa malo opäť začať až na jar – čo sa aj stalo. Kolaudácie sa uskutočňujú až teraz, pretože pre nový koronavírus boli pozastavené všetky úkony príslušných úradov, ktoré vyžadovali obhliadku v teréne. Kolaudačné konania navyše majú svoje zákonom stanovené termíny a podmienky,“ vysvetlila.
Mesto v budúcnosti uvažuje o spoplatnení parkovania. Radnica to zdôvodňuje tým, že v tejto frekventovanej mestskej zóne na ulici Československej armády sú sústredené viaceré školy, úrady a zdravotnícke zariadenia a v danej lokalite dlhodobo evidujú problémy so zaparkovaním.
„V budúcnosti bude nevyhnutné parkovanie návštevníkov, ale aj zamestnancov týchto inštitúcii regulovať – aby autá na verejných parkoviskách nestáli celý deň, uvádza mesto Moldava nad Bodvou.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Prezident Peter Pellegrini nepodpíše zákon, ktorým sa transformuje Úrad na ochranu oznamovateľov na Úrad na ochranu obetí trestných činov a oznamovateľov protispoločenskej činnosti ani po prelomení jeho veta parlamentom. Ako uviedol v zverejnenom videu, dôvody, ktoré uviedol pri vetovaní zákona trvajú aj naďalej. Zákon však v prípade prelomenia veta hlavy štátu platí aj bez jej podpisu.
K vianočnej atmosfére Košíc už neodmysliteľne patrí MAME Market – jedinečný dizajnérsky trh,
na ktorom sa pravidelne stretávajú tvorcovia a tvorkyne originálnej handmade tvorby a ľudia,
ktorí milujú ich lokálnu tvorbu objavovať a podporovať. Už po druhýkrát po sebe sa market
uskutoční v Tabačke počas víkendu 13.12 – 14.12.2025 so začiatkom o 13:00 hod. Tento rok
sa na ňom predstaví viac ako 35 značiek z celého Slovenska.
Prenájom priestorov wellness v košickom Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE), ktorý už nejaký čas vzbudzuje otázky o férovosti a transparentnosti v Košiciach, si všimla aj bratislavská redakcia jedného z popredných slovenských denníkov. Nielenže išlo o investíciu vo výške 20 miliónov eur, ale pozoruhodné je aj to, že prevádzku rozsiahleho wellness centra, ktoré súťažila mestská firma, vyhral mestský poslanec Miroslav Špak. Hoci mesto a jeho správcovská firma Tepelné hospodárstvo (TEHO) tvrdia, že súťaž bola transparentná, Transparency international upozornila na možné etické výhrady spojené s podnikaním voleného zástupcu mesta v mestskom projekte.